UA / RU
Підтримати ZN.ua

Арахамія не виключає помилок у законопроектах, проголосованих через "скажений принтер"

Втім, лідер фракції "Слуги народу" впевнений, що ці помилки будуть швидко виявлені та виправлені завдяки монобільшості.

У тому випадку, якщо якась частина законопроектів, проголосованих депутатами у ніч з 29 на 30 серпня, буде мати помилки, вони будуть швидко виправлені завдяки монобільшості "Слуги народу" у Верховній Раді України, заявив голова фракції СН у парламенті Давид Арахамія в ефірі програми "Право на владу" на телеканалі "1+1" у відповідь на запитання ведучих, чи не призведе робота депутатів у режимі "скаженого принтера" до неприємних наслідків.

"Повністю згоден, що є такі ризики, але ми їх намагаємося мінімізувати за рахунок того, що зараз майже кожен день працюють комітети навіть до того, як вони сформувалися – всередині нашої партії. Є багато прототипів комітетів, які розглядали вже більше сотні законопроектів. Дійсно , можуть виникати різні помилки. Ми в партії їх називаємо "нелетальні помилки", – зазначив депутат.

Втім, наявність "нелетальних помилок" Арахамія не вважає чимось жахливим, а кількість законопроектів із помилками оцінює не більше, ніж у 10% від їхньої кількості.

"Якщо 10% законопроектів будуть мати ці нелетальні помилки, то ми їх швидко зрозуміємо, оскільки будемо мати зворотний зв'язок і потім їх виправити дуже швидко – є монобільшість, яка дозволяє швидко рухатися у законотворчому процесі", – зазначив він.

Читайте також: "Скажений принтер" Разумкова і Стефанчука: фракції "ЄС" та "Голосу" покинули сесійну залу Ради

Перше засідання Верховної Ради України IX скликання закінчилося. Депутати пропрацювали до двох годин ночі 30 серпня, почавши роботу о 13:00 29 серпня.

У процесі роботи депутати підтримали призначення Олексія Гончарука на посаду прем'єр-міністра і затвердила склад його уряду, проголосували за призначення Андрія Загороднюка міністром оборони, Вадима Пристайка міністром закордонних справ, а також призначення Івана Баканова головою СБУ і Руслана Рябошапки – генеральним прокурором.

Також Верховна Рада у першому читанні схвалила законопроект про зняття недоторканності з депутатів.

За час роботи депутати встигли відправити на розгляд кілька десятків законопроектів. У сесійній залі залишилися найстійкіші, а дві фракції покинули залу засідань у повному складі.