Таку думку в коментарі «Дзеркалу тижня. Україна» висловив директор Фонду польсько-української співпраці PAUCI Ян Пєкло.
«Очевидна картина: у той час, коли арабські країни борються за велику свободу і демократію, у Східній Європі (за винятком Молдови) ми спостерігаємо протилежну тенденцію - консолідацію влади та зростання авторитарних проявів. Це особливо помітно у Білорусі, Україні та Росії. Подібна ситуація не дивна, адже південні країни ЄС зацікавлені у забезпеченні свого геополітичного інтересу за допомогою направлення надзвичайних фондів для повсталих регіонів Північної Африки», - відзначає експерт.
На його думку, ЄС і США були абсолютно не готові до такого сценарію, тому їхня реакція на розвиток подій хаотична, не попереджувальна.
«У даному контексті «Східне партнерство» може стати жертвою цього процесу. Але якщо Брюссель вирішить перенаправити свою увагу і фонди виключно на Південь, залишивши Східну Європу беззахисною перед втручанням Росії, ми зможемо дуже скоро побачити подібні революційні сценарії і на Сході. Не таємниця, що східні європейці, а також російські та китайські лідери відстежують процеси у повсталих арабських державах з увагою і страхом. У столицях цих країн групи експертів вже почали роботу над аналізом арабських революцій, щоб створити контрзаходи для виключення подібних сценаріїв у себе», - заявляє Я.Пєкло.
Детальніше читайте у матеріалі Сергія Солодкого «Арабська весна. Українські заморозки» у свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна».