Апеляційний суд підтвердив незаконність рішення Тернопільської облради, яким було скасовано дію закону про основи державної мовної політики на території області.
Як повідомили у прес-службі обласної прокуратури, 25 грудня 2012 року Львівський апеляційний адміністративний суд залишив постанову Тернопільського окружного адміністративного суду без змін, а скаргу Тернопільської обласної ради - без задоволення. Постанова суду набирає чинності з моменту її винесення.
Нагадаємо, 16 серпня Тернопільська облрада звернулася до Конституційного Суду України з проханням визнати неконституційним Закон «Про основи державної мовної політики». У зверненні до суду депутати зазначали, що законопроект був прийнятий з порушеннями Основного Закону та Закону про Регламент Верховної Ради.
Також депутати облради визнали закон про основи мовної політики таким, що не має жодних правових наслідків на території Тернопільської області. У вересні прокуратура опротестувала рішення Тернопільської облради в частині визнання Закону «Про основи державної мовної політики» Однак облрада не задовольнила протест прокурора.
18 жовтня Тернопільський окружний адмінсуд задовольнив позов прокурора і скасував п. 2 рішення облради щодо дії мовного закону на території Тернопільської області.
3 липня Верховна Рада прийняла Закон «Про засади державної мовної політики», який викликав хвилю протестів по всій Україні. Закон дозволяє використовувати в офіційному діловодстві не українську мову, а ту, якою в цьому регіоні розмовляє не менше 10% жителів. 10 серпня закон набув чинності. Низка міських і обласних рад ухвалили рішення про надання російській мові статусу регіональної. !zn
Читайте також:
Українці не хочуть бачити російську мову другою державною
Кличко проти того, щоб кожен говорив українською мовою
Міжнародну олімпіаду з російської мови виграла українська школярка
Депутат, який запропонував законопроект про держстатус російської мови, виключений з Партії регіонів