UA / RU
Підтримати ZN.ua

Анналена Бербок закликала зміцнювати ООН на тлі агресії РФ проти України та продовольчої кризи

Глава німецького МЗС перед вильотом до Нью-Йорка на сесію Генасамблеї ООН пообіцяла порушити питання військових злочинів РФ та наслідків війни в Україні для всього світу.

Цьогорічна сесія Генеральної Асамблеї ООН відрізняється від попередніх, оскільки проходить на тлі повномасштабної війни в Україні. Про це заявила глава МЗС Німеччини Анналена Бербок перед вильотом до Нью-Йорка, повідомляє DW.

За її словами, саме тому в Нью-Йорку йтиметься про розслідування "жахливих злочинів, які від імені Росії скоєно в Україні" та притягнення до відповідальності винних.

Читайте також: Україна презентує в ООН ряд ініціатив проти РФ – Мін'юст

"Ми твердо стоїмо на боці України і продовжимо її підтримувати всім, чого вона потребує, щоб війна та незмірні страждання людей в Україні закінчилися", - наголосила Бербок.

Глава МЗС ФРН поклала на Росію відповідальність за скоєний напередодні удар по території Південноукраїнської АЕС і повідомила, що на сесії Генасамблеї ООН йтиметься і про ситуацію на українських атомних електростанціях, які РФ "використовує як розмінну монету в цій війні" і "бере в розрахунок можливу катастрофу для мільйонів людей.

Бербок також вказала на драматичні наслідки війни в Україні для багатьох регіонів світу. За її словами, вона має намір поговорити з тими, "хто найбільше страждає від змін клімату та продовольчої кризи", і разом знайти конкретні рішення.

Читайте також: ООН: Близько 345 млн людей у світі ризикують зіштовхнутися з голодною смертю, з них 70 млн — через війну РФ проти України  

"Ми несемо відповідальність не лише за Європу, а й спільно - за весь світ", - наголосила вона.

Напередодні сесії Генеральної Асамблеї ООН Анналена Бербок наголосила на важливому значенні Організації Об'єднаних Націй та закликала світову спільноту її зміцнити. Сьогодні світ потребує ООН "більше, ніж будь-коли раніше", - заявила вона в Берліні перед вильотом до Нью-Йорка.

За її словами, одним із найважливіших принципів ООН є рівність усіх держав, що входять до її складу, незалежно від того, маленькі вони чи великі, багаті чи бідні, сильні чи вразливі, неважливо, де вони розташовані на цій планеті.

"Ось чому Генеральна Асамблея ООН, до якої входять 193 країни, є і підходящим місцем, щоб поговорити з колегами з усіх можливих куточків світу про їхні проблеми, потреби, сподівання та плани, а також щоб створювати спілки для вирішення спільних проблем, які для кожного з нас окремо надто великі", - підкреслила вона.

77 сесія Генеральної Асамблеї ООН пройде в Нью-Йорку з 20 по 26 вересня.