UA / RU
Підтримати ZN.ua

Амністія бойовиків та ігнорування принципів справедливості лякає українців — Айвазовська

Державі слід почати з декларування в чітких формулюваннях і з вичерпним переліком порядку та підстав амністії.

За період російсько-української війни на Донбасі, за даними Моніторингової місії ООН з прав людини, загинуло понад 13 000 осіб, до 30 000 отримали поранення, в рази більше громадян не усвідомлено, але отримали психологічні травми.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Ольга Айвазовська, координатор Громадянської мережі ОПОРА. За її словами, сьогодні серед ключових страхів на підконтрольній Україні території - ймовірна амністія бойовиків та ігнорування принципів справедливості.

"Тим часом непідконтрольна частина України переймається стереотипами, сформованими пропагандою щодо кримінального переслідування всіх, зведенням з ними порахунків та очікуванням помсти", - зазначає експерт.

На її думку, державі сварто розпочати із декларування в чітких формулюваннях та з вичерпним переліком порядку і підстав амністії. Тим часом відновлення справедливості і встановлення факту агресії з боку Росії на юридичному рівні через міжнародні правові механізми зафіксує найвищу суб'єктність України.

Більше половини українців, а саме 56%, не підтримують ідею надання та закріплення в Конституції України особливого статусу Донбасу, а згодні з такою пропозицією лише 26% громадян. Ще менш популярною є ідея запровадження в Україні федеративного устрою, яку не підтримують 63%, а згодні лише 17%. Такі дані соціологічного опитування опублікував Центр Разумкова.

Детальніше про амністію після закінчення війни читайте в статті Ольги Айвазовської "Правосуддя, а не безкарність" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".