UA / RU
Підтримати ZN.ua

Американські радари для української армії не зможуть відповісти на обстріл Росії - WSJ

У Вашингтоні не хочуть, щоб нові системи дратували Москви.

США "модифікують" контрбатарейні радари для України таким чином, щоб Збройні сили України не могли відповісти на обстріл з Росії, повідомляє "Голос Америки" з посиланням на американських чиновників, які повідомили цю інформацію виданню The Wall Street Journal.

За словами чиновників, просунуті американські контрбатарейные радари AN/TPQ-36, які за рішенням президента США Барака Обами незабаром отримає Україна, зміняться - зроблять неможливими їхнє використання для нанесення удару-відповіді по території Росії.

Ці радари загальною вартістю 10 мільйонів доларів прибудуть на Яворівський полігон у Львівській області у середині листопада.

Американські чиновники пояснили, що радари AN/TPQ-36 "модифіковані" для того, щоб українські військові не змогли "загострити конфлікт, використовуючи їх для контрударів по артилерії, яка веде обстріл з території Росії".

"З огляду на дотримання режиму припинення вогню на сході України та зменшення кількості артилерійських обстрілів, США не хочуть, щоб нові системи дратували Росію", - зазначає видання.

Також повідомляється, що сенатор-республіканець Джон Маккейн, який очолює комітет Сенату з питань збройних сил, заявив, що внесення в радари зазначених модифікацій є симптомом "неадекватного переконання" адміністрації Обами, що президент Росії Володимир Путін змінить свою лінію щодо України.

Радарна система AN/TPQ-36 дозволяє негайно і точно визначати місце розташування ворога на карті з моменту першої задачі артилерійського, ракетного (з відстані до 18 км) або мінометного (до 24 км) удару по території, безпеку якої забезпечує система.

Як відомо, американські радари контрбатарейної боротьби надійдуть в Україну у середині листопада.

За словами колишнього посла США в Україні Стівена Пайфера, радіолокаційні станції Q36 призначені для виявлення та відстеження пострілів артилерії і ракетних пусків, для забезпечення контрбатарейного вогню. Це дозволить українським солдатам сховатися від удару ворога і швидко на неї відреагувати.