UA / RU
Підтримати ZN.ua

Аласанія відмовився вислуховувати подальші вимоги Зеленського щодо дебатів

Керівник "Суспільного" нагадав, що проведення дебатів кандидатів у президенти регулюється законом, а формат визначається мовником.

Глава правління Національної громадської телекомпанії України Зураб Аласанія повідомив, що переговори з кандидатами в президенти Петром Порошенком і Володимиром Зеленським щодо організації дебатів між ними "завершилися, не встигнувши початися". Керівник "Суспільного" дав зрозуміти, що причиною зриву переговорного процесу є все нові й нові вимоги Зеленського до свого опонента й організаторів дебатів.

Аласанія нагадав, що проведення дебатів регулюється законом України про вибори президента, а їх формат, згідно із законодавством, визначається національним мовником.

"Не знаю, якою буде відповідь кандидата Порошенка кандидатові Зеленському, але коментар "Суспільного" буде наступним: "Панове кандидати. Дебати - за законом "Про вибори президента України". У студії суспільного мовника. З модератором суспільного мовника. За правилами суспільного мовника ". Крапка", - написав керівник НСТУ на своїй сторінці у Facebook ввечері в четвер, 4 квітня.

Свою заяву Аласанія зробив після публікації Зеленським ролика, в якому той запропонував лідерці "Батьківщини" Юлії Тимошенко модерувати його дебати з Порошенком.

Увечері 4 квітня Аласанія в ефірі "Громадського" підтвердив, що дебати між Петром Порошенком і Володимиром Зеленським відбудуться 19 квітня у період між 20:00 та 21:00 у студії "Суспільного".

Після оголошення результатів Національного екзит-полу ввечері 31 березня президент Петро Порошенко заявив, що перед другим туром обов'язково мають відбутися дебати між кандидатами в президенти.

Того ж дня Зеленський підтвердив готовність до дебатів із Порошенком. "Я готовий. Я відкрита людина, я готовий до будь-якого інтерв'ю", - запевнив Зеленський журналістів.

НСТУ запросила обох лідерів президентських перегонів до участі в дебатах, які, згідно із законом, мають відбутися в останню п'ятницю перед днем голосування між 19 та 22 годинами в прямому ефірі "Суспільного".

1 квітня в штабі Зеленського засумнівалися в доцільності його участі в дебатах із Порошенком і заявили, що вони не мають сенсу.

Проте 4 квітня Зеленський оприлюднив відеозвернення, в якому викликав Порошенко на дебати на НСК "Олімпійський". Керівництво стадіону заявило, що не отримувало таких пропозицій. Однак, Порошенко погодився на такі дебати і виклав в мережу свій відеоролик.

Штаб Порошенка запросив Зеленського разом з президентом здати аналізи на вміст алкоголю і наркотиків в організмі. Однак Зеленський, який першим висунув Порошенку цю вимогу, відмовився здавати аналізи в НСК "Олімпійський".

Крім того, Зеленський записав чергове відеозвернення, в якому закликав Юлію Тимошенко модерувати дебати і дав їй 24 години на роздуми.

У неділю, 31 березня, відбувся перший тур виборів президента України. Для голосування на 199 територіальних округах в Україні і одному закордонному були відкриті майже 30 тисяч виборчих дільниць. Явка виборців склала 63,48%, у виборах взяли участь понад 18,5 мільйонів українців. На посаду голови держави претендували 39 кандидатів.

Жоден з кандидатів не зміг отримати підтримку абсолютної більшості виборців. За підсумками обробки ЦВК 100% протоколів, Володимир Зеленський отримав 30,24%, Петро Порошенко - 15,95% голосів.

Докладніше про перші уроки виборів 31 березня читайте у статті Романа Якеля "Програш влади" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".