Під Комітетом Верховної Ради з питань енергетики та ЖКГ учасники мітингу тримають в руках плакати, що вимагають зупинити енергокапітуляцію України перед Росією і закликають Геруса скласти повноваження голови парламентського комітету, повідомляє "Обозреватель".
Активісти, що представляють громадський рух "Україна без Росії" пікетують одну з будівель ВР, в якій проходить засідання Комітету з енергетики і ЖКГ.
Вранці член комітету, народний депутат Олексій Кучеренко (фракція "Батьківщина") закликав громадськість продемонструвати незгоду з новими законодавчими ініціативами Геруса, спрямованими на згортання європейських енергореформ.
"Якщо є бажання – пропоную всім небайдужим прийти на засідання Комітету енергетики та ЖКГ та висловити своє ставлення до здачі національних інтересів в енергетиці. Сподіваюся, сам факт присутності представників народу дещо приземлить надміру зарозумілих "псевдослуг", – написав Кучеренко на своїй сторінці в Facebook.
На думку депутата, запропонований Герусом законопроект №2236-2 – "це повна зупинка енергоринку, перехід до жорсткого ручного управління, енергокапітуляція перед РФ і відмова від єврозобов'язань".
Як повідомлялося, лідер "Батьківщини" Юлія Тимошенко зареєструвала у Верховній Раді законопроект про скасування поправки глави енергетичного комітету парламенту Андрія Геруса, яка дозволила імпорт електроенергії з Росії. Співавторами документа стали нардепи Олексій Кучеренко і Валентин Наливайченко. Останній раніше заявляв, що міжнародні партнери України стурбовані тим, що наша країна купує електроенергію у російській компанії "Інтер РАО" - її керівник Ігор Сєчін перебуває під санкціями США через анексію Криму. Наливайченко наголосив на неприпустимості ведення бізнесу з країною-агресором.
Нагадаємо, 18 вересня Рада ухвалила закон "Про внесення змін до деяких законів України у сфері використання ядерної енергії", в який депутат Андрій Герус вніс правку про дозвіл закуповувати електроенергію за двосторонніми договорами з країн СНД. За словами Геруса, імпорт повинен був здійснюватися з Білорусі.
У той же час, 1 жовтня близька до бізнесмена Коломойському компанія "Юнайтед енерджі" здійснила першу поставку електроенергії з Росії в режимі імпорту. Її провели рівним графіком потужністю 100 МВт. Більшість експертів розцінили початок імпорту електроенергії з РФ як загрозу незалежності України і висловили думку, що Росія буде використовувати його для політичного тиску на Київ.
Незабаром на сайті президента з'явилася петиція про заборону імпорту електроенергії з Росії, а депутати з фракції "Європейська солідарність" зареєстрували проект закону про внесення зміни до Закону України "Про ринок електричної енергії", яким пропонується скасувати імпорт електроенергії з РФ.