UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Акт на підтримку свободи України 2014" став законом - Обама

У той же час президент США відзначає, що цей підпис не означає змін у політиці адміністрації щодо санкцій.

Законопроект H.R. 5859 "Акт у підтримку свободи України - 2014" став законом після підпису під актом президента США, повідомив у своїй заяві на офіційному сайті Білого дому сам Барак Обама.

"Сьогодні я затвердив H.R. 5859, Акт на підтримку свободи України - 2014, в якості закону", - підтвердив він.

Підписання цього закону не означає змін у політиці адміністрації щодо санкцій, які США ретельно продумують у відповідності до розвитку подій на місцях та координують з союзниками і партнерами, заявив президент США.

Зараз Адміністрація не має наміру вводити санкції згідно з цим законом, але акт дає Адміністрації додаткові повноваження, які можуть бути використані, якщо того вимагатимуть обставини, зазначив Обама.

"Моя адміністрація буде продовжувати тісно співпрацювати з союзниками і партнерами в Європі і на міжнародному рівні відповідати на розвиток подій в Україні й буде продовжувати продумувати наші санкції у відповідь на дії Росії", - підкреслив президент США.

Він також знову закликав Росію "припинити окупацію і спробу анексії Криму, припинити підтримку сепаратистів у східній Україні і забезпечити зобов'язання, які вона підписала під мінськими угодами".

Обама також запевнив, що метою його політики є просування дипломатичного рішення, яке забезпечить міцне врегулювання конфлікту і допоможе стимулювати зростання і стабільність як в Україні, так і в цілому на регіональному рівні, у тому числі в Росії.

"Ми як і раніше готові відкотити санкції, якщо Росія зробить необхідні кроки", - підсумував свою заяву Обама.

Читайте також: Нуланд застерігає РФ від розміщення ядерної зброї в Криму

Акт передбачає, з одного боку, що президент США має право надавати допомогу Україні оборонними озброєннями, такими, як, наприклад, протитанкова або бронебійна зброя або протиартилерійські радари, безпілотні розвідувальні апарати, системи захищеного зв'язку.

Передбачено також розширити невійськову допомогу Україні - на облаштування вимушених переселенців, на переорієнтацію експорту оборонних підприємств з Росії на інші ринки, - а також надати Україні термінову допомогу в галузі енергетики.

Читайте також: Москва єдина хоче залишити Донбас у складі України - Лавров

Раніше ЗМІ з посиланням на главу прес-служби Держдепартаменту Джен Псакі повідомляли, що Обама підписав даний акт. Як потім з'ясувалося, Псакі імовірно мала на увазі інший бюджетний закон, який Обама дійсно підписав у вівторок і який теж передбачає певну військову підтримку Україні та санкції щодо Росії.

Раніше Обама висловився проти розширення санкцій по відношенню до Росії з боку США. На його думку, санкції будуть мати більший ефект, якщо будуть вводитися в тісній координації з ЄС.