UA / RU
Підтримати ZN.ua

Агресія РФ проти України залишається серед пріоритетів головування Швеції в ОБСЄ - Кулеба

Анн Лінде з дводенним візитом прибула до Києва 19 січня.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що візит чинної голови ОБСЄ, міністерки закордонних справ Швеції Анн Лінде в Україні, з яким вона прибула у вівторок, 19 січня, свідчить, що агресія РФ проти України залишається серед пріоритетів головування Швеції в ОБСЄ в 2021 році.

"Радий вітати в Києві міністра закордонних справ Швеції Анн Лінде. Це її перший закордонний візит в якості головуючої в ОБСЄ. Чіткий сигнал, що основна загроза європейської безпеки, викликана агресією РФ проти України, залишається серед пріоритетів головування Швеції в ОБСЄ в 2021 р.", - написав Кулеба в Twitter.

Як повідомила в Twitter Лінде, вона вже провела в Києві докладні бесіди зі спецпредставником ОБСЄ в ТКГ Хайді Грау, главою СММ ОБСЄ в Україні Халіті Чевік, координатором програми ОБСЄ в Україні Генриком Вілладсеном.

Читайте також: Крим і Донбас перетворилися на "територію беззаконня" - Україна в ОБСЄ

Як повідомлялося, Швеція розпочала головування в ОБСЄ 1 січня 2021 року. Серед пріоритетів своєї діяльності глава МЗС країни Анн Лінде назвала вирішення ситуації в Білорусі і на Донбасі України.

«Пріоритетними питаннями під час головування Швеції будуть затяжні конфлікти в регіоні, захист європейської системи безпеки і зосередження уваги на демократію, верховенство закону, права людини і гендерну рівність як частини роботи зі встановлення миру і безпеки. Тривалі конфлікти і кризи в регіоні ОБСЄ, а також ситуація, яку ми спостерігаємо в Білорусі, Україні та навколо неї, зростання напруженості навколо Нагірного Карабаху вимагають нашого спільного уваги. Це, звичайно, буде в порядку денному з початку року», - підкреслила Лінде.

У МЗС України розраховують, що цей візит стане гарною можливістю голові ОБСЄ побачити на власні очі наслідки триваючої збройної агресії і тимчасової окупації Російською Федерацією частини території України.

Окремі надії МЗС покладає на залучення ОБСЄ до роботи Кримської платформи, і під час візиту планується детально обговорити практичні аспекти.