Перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко зустріла президента Парламентської Асамблеї Ради Європи Педро Аграмунта у кулуарах саміту Європейської народної партії на Мальті. Глава ПАРЄ намагався уникнути обговорення його недавніх поїздок до Росії та Сирії.
"У кулуарах саміту разом з Марією Іоновою (народний депутат від БПП,– Ред.) спіймали президента ПАРЄ... Запитали, чи були вдалими його візити до Сирії та Санкт-Петербургу. І нагадали, що ми від делегації надіслали лист із низкою питань, у тому числі, і щодо організаційних і фінансових нюансів і деталі візиту до Сирії на російському військовому літаку (до листа приєдналися делегації Польщі, Данії, Литви)", – написала політик на своїй сторінці у Facebook ввечері в середу, 29 березня.
За словами Геращенко, Аграмунт обмеживсяся загальними фразами і швидко пішов нібито через зайнятість.
"Помічник президента ПАРЄ намагався прийти на допомогу своєму керівникові, мовляв, його чекають на брифінгу. Педро Аграмунт сказав, що нам обов'язково треба спілкуватися і говорити – і пішов.... дуже швидко пішов. На брифінг", – додала депутат.
Раніше делегації України, Литви, Польщі та Данії в Парламентській асамблеї Ради Європи засудили поїздку голови ПАРЄПедро Аграмунта в Сирії разом з російською делегацією. Делегації написали, що дистанціюють себе від поїздки глави ПАРЄ.
Нагадаємо, що в Сирії прибула делегація з депутатів Чехії, Бельгії, Сербії, Італії і Росії, яких очолював голова Парламентської асамблеї Ради Європи Педро Аграмунт. Парламентська делегація заявила про своє бажання врегулювати кризу в Сирії.
Раніше повідомлялося, що чинний голова Парламентської Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Педро Аграмунт переобраний на другий річний термін.
Аграмунт був президентом асамблеї в 2016 році. Він твердо і відкрито взяв курс на повернення Росії до ПАРЄ. Заручившись підтримкою керівників політичних груп Асамблеї, він здійснював візити в Росії.
Нагадаємо, делегація Росії досі знаходиться під санкціями ПАРЄ, які були накладені на неї в квітні 2014 року через анексію Криму. Згідно з відповідною резолюцією, російські депутати були позбавлені права голосу в ПАРЄ, а також права бути представленими в її керівних органах.
Детальніше про спроби Росії повернутися в ПАРЄ читайте у статті Дмитро Кулеба "ПАРЄ: повернення Росії і викрадення Європи" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".