Адвокат екс-президента Віктора Януковича Віталій Сердюк повідомив, що зустрічався з колишнім президентом в Росії і обговорив з ним питання його участі у судовому процесі. Про це він заявив в ефірі "112 Україна", розповідаючи про причини неявки групи адвокатів сьогодні в суд.
За словами Сердюка, позиція Януковича залишається незмінною і він вимагає забезпечити свою участь за допомогою відеоконференції.
Також Сердюк повідомив, що адвокати проводять роботу зі свідками за кордоном, про що Оболонський суд був письмово повідомлений.
"Сьогодні, як ми письмово повідомляли про це суд, ми ще працюємо на виконання його доручення щодо свідкыв, працюємо за кордоном, а завтра немає можливості з'явитися, оскільки будемо оскаржувати в Апеляційному суді незаконне рішення про нашу заміну у справі Майдану на адвокатів Центру безкоштовної правової допомоги. Про ці обставини суд був письмово повідомлений, ці причини є поважними. Зараз розробляємо фактичні обставини, які будуть визначені в якості доказів", - сказав він.
Він додав, що зараз знаходиться на території РФ, де працює з громадянами України, які "також переслідуються в Україні з політичних мотивів, тому не мають можливості особисто туди потрапити", але які виявили бажання виступити в суді в якості свідків.
У середу, 10 січня, Оболонський районний суд Києва переніс засідання по справі про державну зраду колишнього президента Віктора Януковича на 17 січня через неявку адвокатів Януковича.
Нагадаємо, 29 червня Оболонський суд Києва дозволив заочне засудження екс-президента Віктора Януковича, обвинуваченого у державній зраді.
Пізніше Янукович повідомив про відмову брати участь у судовому процесі у справі про державну зраду та відкликав своїх адвокатів. Однак 11 грудня вони відновили участь у процесі.
Перебуваючи в Росії, Янукович з 28 листопада 2016 року є підозрюваним у кримінальному провадженні за ч. 1 статті 111 (державна зрада), ч. 5 статті 27, ч. 3 статті 110 (пособництво в умисних діях, вчинених з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України) та ч. 5 статті 27, ч. 2 статті 437 (пособництво у веденні агресивної війни) Кримінального кодексу України.