UA / RU
Підтримати ZN.ua

Абромавичус пропонує новий "реформований" уряд на чолі з Яресько

За словами міністра, також доведеться звільнити Шокіна і ще "низку інших осіб".

Міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус придумав, як використати політичну кризу, яка виникла в країні після його заяви про відставку. На його думку, зараз саме час перезавантажити уряд і замінити прем'єр-міністра.

Про це він сказав в інтерв'ю інформаційній агенції Associated Press.

"Лише повністю технократичний уряд здатен, звісно, за допомогою гарантій президента і коаліції, просунути нас на зовсім інший рівень прогресу і стандартів життя. Я запропонував кандидатуру Наталії Яресько за умови, що новий прем'єр-міністр сама зможе набрати міністрів з повною свободою вибору", - сказав Абромавичус.

Він також запропонував реформувати український уряд, оскільки нинішня його система неефективна.

Читайте також: Відставка Абромавичуса вказує на проблеми політичної системи в Україні – Atlantic Council

"В уряді не створені умови для ефективної роботи технократів. Система застаріла, вона забюрократизована, складна. Я запропонував закрити міністерство Кабміна: історично багато бізнесменів і олігархічних структур запхали туди своїх людей і лобіюють", - поскаржився міністр, пояснивши, що апарат секретаріату Кабміну саботує ініціативи міністерств.

Натомість він пропонує створити просто офіс прем'єр-міністра з штатом 30-50 працівників. За словами Абромавичуса, обговорювався перелік пропозицій і вимог до парламенту і президента. Зокрема, урядовці-технократи вимагають, щоб депутати припинили втручатися в роботу уряду і не ходили в Кабмін, намагаючись просунути свої інтереси.

Читайте також: В рамках Контактної групи не вдалося домовитися щодо виборів у Донбасі

"Щоб було більше прозорості: всі зустрічі розписувались і дзвінки записувались. Щоб була прозора в структурі будь-якого бізнесу, а власники медіа компаній не могли займатися іншим бізнесом", - сказав міністр.

За його словами, низка урядовців, які раніше подали у відставку, тепер відкликали свої заяви, тому що вірять, що всі ці вимоги, список яких ще треба розширити, будуть виконані. Але сам Абромавичус каже, що поки не бачить таких гарантій. Тому сам вирішив не відкликати свою заяву щодо відставки.

Крім того, на думку Абромавичуса, треба скористатися можливістю "повного перезавантаження" і звільнити Віктора Шокіна з посади Генерального прокурора. Також Абромавичус хоче, щоб Ігор Кононенко, через тиск якого він оголосив про свою відставку, зовсім пішов з політики.

3 лютого міністр економіки Айварас Абромавічус заявив про намір подати у відставку, однією з причин він назвав наростаючий тиск з боку близького до Порошенка народного депутата Ігоря Кононенка, а саме його спроби блокувати проведення реформ і бажання отримати контроль на потоками державних коштів на держпідприємствах.

У свою чергу Кононенко спробував відхреститися від висунутих Абромавичусом звинувачень і заявив про готовність скласти мандат "за рішенням фракції".

Представники західних країн, що виступили донорами українських реформ, негативно відреагували навідставку очільника МЕРТ і озвучені ним причини свого рішення. Американський посол одним з перших відреагував на заяву Абромавичуса, назвавши його "одним з великих чемпіонів з проведення реформ" в Україні.