UA / RU
Підтримати ZN.ua

В адміністрації президента назвали ворогів реформи місцевого самоврядування

Частина бюрократичного апарату панічно боїться самої ідеї реформування системи органів місцевого самоврядування, оскільки це призведе до втрати ними повноважень, руйнування «сірих» схем землекористування і припинення безперешкодного доступу до бюджетів різних рівнів.

Проведення реформи 3

«
Останні десять років ми постійно говоримо про необхідність реформи. Сьогодні проти неї також ніхто відкрито не виступає. Однак насправді чиниться жорсткий чиновницькій спротив. Це підтвердять усі, хто на науковому, експертному рівні у різні часи був причетний до генерування реформи місцевого самоврядування. Або реформа «заговорюється», або більшість її заходів відверто імітуються», - пише радник президента.

«
З одного боку, ми свідомі того, що частина бюрократичного апарату панічно боїться самої ідеї реформування системи органів місцевого самоврядування. Оскільки це призведе до втрати ними повноважень, руйнування «сірих» схем землекористування та припинення безперешкодного доступу до бюджетів різних рівнів. Інша частина також не хоче реформи, бо після трансформації системи їм доведеться справді забезпечувати якість публічних послуг населенню, а не продавати довідки та дозволи», - зазначила вона.

За словами Ставнійчук, пропоновані зміни в сфері місцевого самоврядування зазнали поразки через відсутність чіткої однозначної політичної волі вищого політичного керівництва, несистемності і половинчастості рішень, непрозорості і відсутності справжньої відкритості, нестачі постійного діалогу з проблемних питань.

Подробиці читайте в свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна» в статті Марини Ставнійчук «Реформа, з якою Україна запізнюється на 20 років». !zn

Читайте також:

У 2012 році Янукович обіцяє зробити пріоритетною реформу місцевого самоврядування

Президент обіцяє, що люди отримають більше впливу на роботу місцевих чиновників


ЄС має намір виділити на розвиток місцевого самоврядування в Україні ще € 23 млн