Представники КУПР нагадали, що Київська міська державна адміністрація подала позов до суду про умисне пошкодження покриття (гранітної плитки) організаторами "Підприємницького Майдану" на суму 212,292 тисяч гривен і про умисне пошкодження гідроізоляції підземного бару на суму близько 240 тисяч гривен.
За цим позовом порушено кримінальну справу проти Сергія Мельниченка за звинуваченням згідно зі ст. 194 ч. 1 Карного кодексу України (умисне знищення або пошкодження майна), яку намагаються перекваліфіковувати в ст. 194 ч. 2 (те ж в особливо великих розмірах), і в ст. 293 (організація групових дій, які спричинили до грубого порушення громадського порядку). За цими звинуваченнями йому загрожує до 10 років позбавлення волі, зазначається в повідомленні.
"Гранітне покриття Майдану Незалежності є речовим доказом у порушеній кримінальній справі і не може бути вилучене до проведення належної експертизи. Але сьогодні на центральну площу столиці прибула велика кількість будівельної техніки і дорожніх робітників, які почали демонтаж плитки. Належній дозвільній документації у виконавців робіт не виявлено", - говориться в повідомленні прес-служби.
Активісти КУПР, виявивши спробу знищення речових доказів, викликали слідчо-оперативну групу і вимагали припинити незаконні роботи. "Як повідомив слідчий у кримінальній справі, порушеній проти Мельниченка, експертиза пошкоджень гранітної плитки на Майдані ще не проводилася. Тобто, чиновники КМДА зробили спробу скоєння карного злочину - умисного знищення речових доказів, що мають істотне значення для слідства", - зазначається в повідомленні активістів.
За матеріалами: УНІАН