З нагоди сьомої річниці прийняття Генеральною Асамблеєю ООН резолюції "Територіальна цілісність України" 47 країн ООН визнали Росію стороною конфлікту Донбасі, а не посередником.
Про це повідомляє пресслужба Міністерства закордонних справ України.
"Сім років тому, 27 березня 2014 року, Генеральна Асамблея ООН переважною більшістю голосів держав-членів ООН прийняла резолюцію 68/262" Територіальна цілісність України ". Цією резолюцією міжнародна спільнота підтвердила чітко і у весь голос свою повну відданість суверенітету, політичної незалежності, єдності і територіальної цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах », - йдеться спільному зверненні 47 країн.
При цьому там нагадали, що, попри чіткі вимоги Генеральної Асамблеї, Російська Федерація не зупинила свою тимчасову окупацію Криму. Навпаки, вона продовжує зухвалі порушення і зловживання в області прав людини, а також нарощування військового потенціалу на півострові.
«Дії Росії викликали занепокоєння у всьому світі, вони суперечать міжнародному праву, включаючи Статут ООН, а також йдуть врозріз з Гельсінським заключним актом, міжнародним гуманітарним правом та правом в області прав людини. Спроби Росії узаконити спробу анексії Криму не їсти і не будуть визнані », - підкреслюється в зверненні
«Ми також рішуче засуджуємо продовження Росією дестабілізації ситуації в Україні, особливо дії Росії в окремих районах Донецької і Луганської областей, свідчать про нехтування їм її зобов'язаннями, взятими згідно з мінськими домовленостями. Ми підтверджуємо свою підтримку зусиллями Нормандського формату і тверду прихильність мирному вирішенню конфлікту на сході України, відповідно до мінських домовленостей і з повною повагою до суверенітету і територіальної цілісності України. Росія є стороною конфлікту на сході України, а не посередником. В черговий раз ми закликаємо Російську Федерацію негайно припинити окупацію нею Автономної Республіки Крим та міста Севастополь і повністю виконати відповідні резолюції Генеральної Асамблеї ООН по ситуації в Криму. Ми вітаємо в принциповому плані ініціативу України про створення Міжнародної кримської платформи для консолідації зусиль світової спільноти по Криму », - йдеться у зверненні.
Нагадаємо, що також МЗС повідомив, що деякі держави-учасниці ОБСЄ блокують рішення про продовження мандата СММ в Україні на наступні 12 місяців.