UA / RU
Підтримати ZN.ua

35,4% жителів ОРДЛО пов'язують поліпшення економічної ситуації з інтеграцією в РФ і лише 3,5% — з поверненням в Україну — дослідження

9,9% респондентів переконані в тому, що Україна все-таки може допомогти ОРДЛО стабілізувати економічну ситуацію, надавши ДНР/ЛНР широку автономію.

Плануючи своє життя на п'ять років вперед, 34% жителів ОРДЛО впевнені в поліпшенні економічної ситуації. При цьому практично стільки ж - 35,4% - пов'язують подібний розвиток подій з інтеграцією в Російську Федерацію. І лише 3,5% опитаних співвіднесли цю обнадійливу історію з інтеграцією в Україну. Такі дані наводяться в спільному дослідженні Українського інституту майбутнього і "Дзеркала тижня. Україна", проведеному за допомогою компанії "Нью Імідж Маркетинг Груп".

Цікаво, що 9,9% респондентів переконані в тому, що Україна все-таки може допомогти ОРДЛО стабілізувати економічну ситуацію, надавши ДНР/ЛНР широку автономію. Показово також, що 10,9 % людей, що проживають на окупованих територіях, влаштовує сьогоднішній баланс сил або створення незалежної держави за типом Осетії чи Абхазії. А по суті - заморожений конфлікт.

Ті, що очікують погіршення ситуації, пов'язують цей процес виключно з поверненням в Україну - неважливо в якому статусі, все одно погано - 26,8%. Не надихає людей і сценарій самовизначення або замороження конфлікту - 23,1% вважають, що економіка піде вниз у разі такого розвитку подій. І лише 6,8% жителів не довіряють російському об'єднавчому сценарію.

При цьому, прогнозуючи поліпшення або погіршення економічної ситуації в своєму регіоні, відповідно 40,2 і 43,3% жителів ОРДЛО не можуть або відмовляються відповісти на питання: з чим або з ким це може бути пов'язано.

Дослідження проводилося Українським інститутом майбутнього і "Дзеркалом тижня. Україна" за допомогою компанії "Нью Імідж Маркетинг Груп" з 7 по 31 жовтня 2019 р. Методом face-to-face опитано 1606 респондентів: 800 - у непідконтрольної частині Луганської і 806 - в непідконтрольної частини Донецької областей. Для розрахунку порівняльної вибірки були використані офіційні статистичні дані 2014 р., які були скориговані з урахуванням існуючих демографічних даних ВПЛ, які залишили непідконтрольні території. Похибка результатів не перевищує 3,2%.

Детальніше про дані опитування жителів ОРДЛО читайте в статті Інни Ведерниковой, Володимира Кравченка, Юлії Мостової і Тетяни Силиной "Тест на сумісність" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".