UA / RU
Підтримати ZN.ua

21 країна із чотирьох континентів планує потроїти потужності у атомній енергетиці

На кліматичному саміті ухвалили історичний документ та визначились з фінансуванням ядерної енергетики.

Сполучені Штати Америки, Україна і 19 країн підписали Декларацію про потрійну атомну енергетику, повідомляє сайт Міністерства енергетики США. Ці держави планують спільно працювати, щоб потроїти потужності атомної енергетики в усьому світі до 2050 року. У документі зафіксували результати роботи делегацій, що відвідали кліматичний саміт COP28 у Дубаї (ОАЕ).

Декларація визнає ключову роль ядерної енергії в досягненні цілі щодо обмеження підвищення температури до 1,5 градусів за Цельсієм, що є наступною метою після Кіотського протоколу (його виконує 191 країна).

Над Декларацією під час кліматичного саміту COP28 спільно працювали делегації зі США, України, Болгарії, Канади, Чеської Республіки, Фінляндії, Франції, Гани, Японії, Республіки Корея, Молдови, Монголії, Марокко, Нідерландів, Польщі, Румунії, Словаччини, Словенії, Швеції, Об’єднаних Арабських Еміратів та Великої Британії.

Читайте також: На ЗАЕС черговий блекаут і загроза радіаційній безпеці – «Енергоатом»

У Декларації зафіксовано такі пункти:

Учасники пообіцяли підвищити безпеку експлуатації атомних електростанцій (АЕС) та сховищ з відходами палива (СВЯТ). Окрім цього, вони нададуть інвестиції для проєктів у атомній енергетиці. А Світовий банк,  міжнародні фінансові установи і регіональні банки розвитку кредитуватимуть атомну енергетику. Держави-учасниці Декларації хочуть будувати передові ядерні реактори для виробництва електроенергії, водню або синтетичного палива. Вони опікуватимуться стійкими ланцюгами постачання для атомних електростанцій. 21 країна підтримуватиме термін служби працюючих АЕС.

Читайте також: Міноборони Росії заявило, що вдало запустило носій ядерної зброї «Булаву» по Камчатці

Одночасно з кліматичним самітом у штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку  відбулася зустріч учасників Договору про заборону ядерної зброї, котрі у своїй декларації попередили про "екзистенційну загрозу для людства", яку становить ядерна зброя, і підтвердили прихильність до "заборони і повної ліквідації" такого озброєння.