UA / RU
Підтримати ZN.ua

200 українських партій вирішили не звітувати або здали частковий звіт за 2021-2023 рік

НАЗК нагадало, що відповідні звіти є вимогою закону

Кампанія звітування за 2020-2023 роки для непарламентських та парламентських політичних партій завершилась. Політичні партії та місцеві організації подали до Національного агентства з питань запобігання корупції понад 22 тисячі звітів. Проте майже 200 партій не здали звіт або виконали його не в повному обсязі, повідомляє НАЗК.

Читайте також: Новий голова, старі виклики: що треба зробити НАЗК для перезапуску інституту викривачів

Національне агентство оприлюднило список політичних партій, які не подали свої звіти у визначений строк, та забезпечує притягнення винних осіб до відповідальності, передбаченої законом.

За 2023 рік 227 партій опинились у “штрафному” списку партійних організацій. У списку є партійні організації, які були відомі у медійному та політичному просторі, наприклад “Фронт Змін”, “Союз лівих сил”, “Блок опозиційних сил”, “Опозиційний блок”, “Об’єднання “Самопоміч”, “Партія Шарія”, “Український вибір”, “Перемога Пальчевського”, “Комуністична партія України” та інші.

Як зазначає НАЗК, за неподання звітів передбачена відповідальність відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення. “Зокрема, це накладення штрафу від 300 до 400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 5 100 до 6 800 грн”, – повідомляє Нацагентство.

За результатами досліджень аналітиків, українські політичні партії отримали з держбюджету у 2022-2023 роках 1,6 млрд грн. У 2022 році – 885 млн грн та 753 млн грн у 2023 році. Експерти аналітичної системи YouControl дослідили звітність партій, що мають згідно із законом право на отримання фінансування з державного бюджету. Для аналізу брали дані політичних партій, що подолали 5% бар’єр і стали частиною українського парламенту: “Слуга Народу”, “Європейська Солідарність”, “Батьківщина”, “ГОЛОС”.