На тлі нового загострення в Нагірному Карабаху російський уряд 19 вересня швидко дав сигнал, що їхні так звані "миротворчі" сили не будуть втручатися у військову операцію Азербайджану, незважаючи на попередні зв’язки Росії з Вірменією у сфері безпеки.Що відбувається в російського інформаційному полі — деталі з цього приводу зібрав Інститут вивчення війни.
Міністерство оборони Азербайджану (МО) оголосило, що азербайджанські сили почали військову операцію в Нагірному Карабасі 19 вересня. Речник Кремля Дмитро Пєсков заявив, що російські військові контактують з офіційними особами Вірменії та Азербайджану «на найвищому рівні».
Речник МЗС Росії Марія Захарова виступила із загальною заявою, в якій закликала «всі сторони» "припинити кровопролиття".
При цьому стверджуючи, що російський миротворчий контингент у Нагірному Карабасі "продовжує виконувати поставлені завдання" , а шляхом до миру назвав підписані у 2020 та 2022 роках тристоронні російсько-вірмено-азербайджанські угоди.
Голова комітету Держдуми РФ з оборони Андрій Картаполов заявив, що російський миротворчий контингент не має права застосовувати зброю без прямої загрози. Пов’язаний з Кремлем військовий оглядач стверджував, що російський миротворчий контингент не має жодних протоколів щодо застосування сили чи правил ведення бойових дій у Нагірному Карабасі, натомість діє на основі мирної угоди щодо Нагірного Карабаху від листопада 2020 року.
Заступник голови Ради безпеки Росії Дмитро Медведєв і RT головна редакторка і пропагандистка Маргарита Симонян (обидва відстоюють доволі екстремістські голоси в російському уряді) стверджувала, що Вірменія відчуває наслідки своїх недавніх спроб приєднатися до Заходу та дистанціюватися від.
Як ви там не було, російські урядовці на публіку закликали до припинення бойових дій. Російські мілблогери висловили підтримку безпеки російського так званого миротворчого контингенту в Нагірному Карабасі, одночасно нарікаючи на ослаблення впливу Росії на Вірменію та Азербайджан.
Російські військові навряд чи віддадуть пріоритет миротворчим операціям у Нагірному Карабасі на тлі війни в Україні, вважають експерти Інституту.