Оформителі центральної лондонської вулиці Ріджент-стріт напередодні відкриття Олімпіади-2012 вирішили зняти національний прапор Тайваню з експозиції і замінити його на прапор місцевого олімпійського комітету, щоб не викликати невдоволення Китаю.
Червоно-синій прапор Тайваню провисів на Ріджент-стріт кілька тижнів серед 206 прапорів інших олімпійських націй. 25 липня місцева бізнес-асоціація Regent Street Association несподівано вирішила замінити прапор Тайваню на прапор олімпійської збірної китайського Тайбея, під яким тайванські спортсмени виступають за домовленістю з Міжнародним олімпійським комітетом.
Глава асоціації Енні Уолкер повідомила, що "порадили" зняти прапор в британському МЗС, щоб уникнути "політичного забарвлення" експозиції.
"Ми всі розуміємо, що таке наша політика, очевидно, Китай не був задоволений. Форін-офіс після консультацій з оргкомітетом лондонської Олімпіади Locog запитав, чи можна прапор замінити", - пояснила вона.
-Сьогодні в Лондоні відбудеться церемонія відкриття ХХХ літніх Олімпійських ігор
Тайванські спортсмени виступають під прапором місцевої Олімпійської асоціації з графічно стилізованими квіткою і Олімпійськими кільцями з початку 1980-х років, відтоді, як МОК заборонив їм змагатися під прапором Китайської Республіки - Тайвань також відомий під цим ім'ям.
Представник Тайваню у Великобританії Шень Люйшунь звинуватив британську сторону в цензурі, заявивши, що в такій демократичній країні свобода вираження не повинна контролюватися "втручанням третьої сторони". Він сподівається, що національний прапор Тайваню повернуть назад.
Асоціація Ріджент-стріт вважає, що вона "виправила помилку", повісивши інший прапор. Locog визнав, що розмова між ними, місцевим бізнесом і Форін-офісом, мала місце, проте в оргкомітеті Олімпіади відмовилися взяти на себе відповідальність за рішення поміняти прапори.
Британський МЗС, який і отримав скаргу тайванської сторони, між тим теж не став однозначно визнавати свою роль в скандалі. Офіційний представник Форін-офісу заявив, що Асоціації Ріджент-стріт було рекомендовано не знімати прапор, а обговорити таку можливість з організаторами Ігор.
Ситуація з Тайванем - вже другий за добу казус з прапорами перед лондонською Олімпіадою. Напередодні перед початком матчу групового етапу футбольного турніру за участю збірних Північної Кореї і Колумбії зображення азіатських спортсменок показали на великому екрані на тлі прапора Південної Кореї. В результаті обурені представниці КНДР покинули поле, організаторам насилу вдалося умовити футболісток повернутися.
Прем'єр-міністру Великобританії Девіду Камерону довелося публічно вибачатися за інцидент.
Варто зазначити, що казуси з національними прапорами - не єдине, чим відзначилися організатори Ігор. На сайті Олімпіади в інформації про спортсменів російської команди місце їхнього народження позначено як "Ukraine Region". Український штаб олімпійської делегації офіційно звернулася в оргкомітет Ігор в Лондоні з проханням виправити помилкові дані. !zn
Читайте також:
МОК продовжує дивувати банальною неписьменністю, спровокувавши перший серйозний скандал на Олімпіаді (ВІДЕО)
Грищенко шокований бездарними помилками МОК щодо України
Організатори Олімпіади-2012 назвали Україну регіоном Росії
Скандал на Олімпіаді: південноосетинських спортсменів записали уродженцями Росії