UA / RU
Підтримати ZN.ua

ЖИТИ ПО-ЛЮДСЬКИ МОЖНА ЛИШЕ У ДВОХ ДЕРЖАВАХ ЄВРОСОЮЗУ

Європейський Союз має поліпшувати ситуацію в сфері дотримання прав людини в міру його розширення за рахунок включення до свого складу колишніх комуністичних країн Східної Європи...

Європейський Союз має поліпшувати ситуацію в сфері дотримання прав людини в міру його розширення за рахунок включення до свого складу колишніх комуністичних країн Східної Європи. Такий висновок міститься в оприлюдненій напередодні новій доповіді міжнародної правозахисної організації Amnesty International.

Видання The Guardian пише, а NEWSru.com. повідомляє, що в доповіді говориться, що позитивну оцінку щодо дотримання прав людини заслужили лише 2 із 15 нинішніх країн—членів ЄС — Люксембург і Нідерланди.

Великобританію звинувачують у «серйозних порушеннях прав людини» після терактів 11 вересня 2001 року в США. Ці порушення, зазначає Amnesty International, чиняться під прикриттям «війни з терором» і боротьби з незаконною імміграцією.

У звіті Amnesty згадується депортація чеченців із Німеччини до Росії та жорстоке поводження грецької поліції з затриманими, що грунтується на обвинуваченні громадянина Греції в тому, що поліція застосовувала до нього, затриманого за порушення правил дорожнього руху, електрошок. Іспанію критикують за її поводження з підозрюваними терористами-басками.

«Механізми дотримання прав людини в ЄС перестають працювати, — підкреслює Дік Оостінг, директор брюссельського офісу Amnesty International. — Для ЄС не досить просто проповідувати дотримання прав людини за рубежем. Європа має спочатку подивитися на себе. Інакше довіра до ситуації навколо прав людини в ЄС завжди піддаватиметься сумніву в міжнародних відносинах».

Amnesty International закликає звернути особливу увагу на ситуацію, що склалася в 10 країнах, котрі вступлять у ЄС 1 травня 2004 року, включаючи колишні комуністичні країни, які досі проводять юридичні та правоохоронні реформи для того, аби досягти стандартів ЄС.

Євросоюз повинен перейти від слів до справи й робити більше для дотримання основних прав людини в інших країнах, передусім — у Росії та Китаї, підкреслюється в доповіді.

«Ми маємо визнати, що в ЄС є й бажання, і потенціал стати найпотужнішою глобальною силою щодо просування прав людини. Але з погляду впливу й ефективності йому поки що немає чим похвалитися», — відзначається в доповіді.