UA / RU
Підтримати ZN.ua

Здається Мінфіну бракує розуміння того, як працює судова система – Маслов про низькі зарплати працівників апарату судів

Так голова правового комітету прокоментував позицію міністерства, яке рекомендує судовій системі шукати внутрішні ресурси на підняття зарплат працівникам апарату.

Кабінет міністрів України рекомендує Державної судової адміністрації  оптимізувати видатки й підвищити зарплати працівникам апарату за рахунок внутрішніх ресурсів, яких насправді не має, заявив в інтерв’ю Інні Ведерніковій для ZN.UA голова парламентського комітету з питань правової політики Денис Маслов.

Він зазначив, що перенавантаження суддів і 4,5 тисячі гривень зарплати секретаря судового засідання є одним із чинників корупції в судовій системі, про яку часто не говорять, в тому числі громадськість.

«Ми спілкуємося з цього приводу з прем’єр-міністром і міністром фінансів. Але вони впевнені, що судова система має внутрішні ресурси, за допомогою яких можна оптимізувати видатки й підвищити зарплати працівникам апарату. Ми разом із Державною судовою адміністрацією все прорахували неодноразово. Немає таких ресурсів усередині системи. Ми це донесли, виклали на папері, вони надали свої пропозиції», - розповів голова профільного комітету.

Читайте також: Якби під час воєнного стану можна було змінювати Конституцію, ми багато робили б інакше – Маслов про перевірки суддів

На його думку Мінфіну бракує розуміння того, як працює судова система, тому питання досі залишається не вирішеним і в процесі обговорення.

За словами Маслова, для зрушення питання уряду насамперед потрібно підвищити коефіцієнти заробітної плати для працівників апарату суду.

«Це банальна зміна постанови — й завтра вони отримуватимуть більше. Бо не може секретар судового засідання отримувати 4,5 тисячі гривень. Я розумію, як тяжко зараз країні, але без цього базової судової реформи ми не реалізуємо», - додав він.

Депутат зазначив, що проблема не вирішується вже багато років.

«То й мовчати про це не варто, – зазначив голова комітету. – Ми спілкуємося з цього приводу з прем’єр-міністром і міністром фінансів».

Як зареєстровані в парламенті законопроєкти на виконання рішення РНБО про подолання корупції в системі правосуддя вплинуть на перебіг судової реформи?  Хто і як довго буде проводити перевірки суддів Верховного суду і навіщо президенту право повертати ВРП подання на призначення суддів читайте в інтерв’ю Дениса Маслова редакторці відділу політики Інні Ведерніковій.