UA / RU
Підтримати ZN.ua

З НОВИМ ГОЛОВОЮ!

Новим главою Верховного суду став Василь Маляренко. У першому ж турі на пленумі ВС України за його кандидатуру проголосували 49 суддів із 81 присутніх у залі...

Новим главою Верховного суду став Василь Маляренко. У першому ж турі на пленумі ВС України за його кандидатуру проголосували 49 суддів із 81 присутніх у залі. Крім В.Маляренка, на посаду голови було висунуто В.Онопенка, В.Стефанюка і В.Кривенка.

Голова Верховного суду України обирається пленумом терміном на п’ять років шляхом таємного голосування. Він вважається обраним, якщо за нього віддано більшість голосів від загального складу пленуму. Голова Верховного суду України не може бути обраний на цю посаду більш як на два терміни поспіль.

61-річний В.Маляренко є суддею 30 років, 22 роки працює у ВС України. Останні дев’ять років він очолював судову палату з кримінальних справ. В.Маляренко — представник України в комісії ООН із питань карного судочинства.

Випускник Харківського юридичного інституту. Працював суддею Кадіївського міського суду Луганської області, суддею Луганського обласного суду, заступником голови цього суду. В.Маляренко — заслужений юрист України, кандидат юридичних наук, відзначений державними нагородами.

Василь Онопенко має намір подати в Печерський районний суд Києва позов до Верховного суду про визнання незаконними й недійсними вибори голови ВС. В.Онопенко вважає, що вибори голови ВС відбулися з порушенням законодавства. Відповідно до закону про судоустрій процедура обрання голови ВС України встановлюється регламентом пленуму Верховного суду. Причому зміна регламентної процедури менш як за шість місяців до завершення терміну повноважень голови ВС України не припускається. Новий регламент пленуму був затверджений 10 червня, екс-голова ВС Віталій Бойко був звільнений з посади 24 жовтня 2002 року, тобто вимог закону не було дотримано. Як і прогнозувало «ДТ», дане порушення може стати підставою для звернення до суду з метою визнати результати виборів недійсними.

В.Онопенко зауважив, що йому не хотілося б подавати до суду, але якщо пленум ВСУ не відреагує на дане порушення, він змушений буде найближчим часом передати вже підготовлену позовну заяву до Печерського суду столиці.

В.Онопенко підкреслив: у цьому позові він вимагає скасувати результати виборів голови ВС, які відбулися 11 листопада, а також на період розгляду цієї позовної заяви заборонити В.Маляренку виконувати обов’язки голови Верховного суду України.

До рішення цього питання В.Онопенко хоче залишатися як народним депутатом, так і суддею ВС. Він зазначив, що рішення про зняття повноважень або депутата, або судді він прийме після проведення повторного голосування чи рішення суду.

Крім того, В.Онопенко заявив, що планує позиватися з тими, хто поширив про нього інформацію, яка не відповідає дійсності. (Увечері 10 листопада канал УТ-1 повідомив, що Генеральна прокуратура України почала перевірку інформації про те, що одному з суддів Верховного суду пропонували хабар у розмірі 500 тис. дол. за підтримку кандидатури В.Онопенка на посаду голови ВСУ. Того ж таки дня на телеканалі «1+1» ведучий програми «Епіцентр» із посиланням на власні джерела також сповістив про це.) В.Онопенко вважає: дана інформація не відповідає дійсності та є «політичною провокацією», поширеною «скунсами від журналістики». За словами В.Онопенка, ця інформація є абсурдною бодай тому, що якби він справді «роздавав по півмільйона доларів суддям, йому необхідно було б роздати принаймні 42 особам, оскільки саме стільки голосів необхідно для обрання голови ВСУ». «На якій машині треба возити такі гроші?», — сказав В.Онопенко.

Крім того, депутат переконаний: цю провокацію організовано певними посадовцями Генпрокуратури України й політиками, котрі впливають, зокрема на ЗМІ. На його думку, інформація була спрямована як проти самого В.Онопенка, аби не допустити його обрання головою ВСУ, так і проти В.Маляренка, обраного головою ВСУ. Він вважає, що теперішня ситуація тримає В.Маляренка в підвішеному стані.