У Севастополі наказом генерального прокурора України створено міжрайонну природоохоронну прокуратуру. Про це «Новому Регіону» повідомила прес-секретар прокурора Севастополя Вікторія Христова.
За її словами, створення природоохоронної прокуратури зумовлене активним освоєнням прибережної смуги, складною санітарно-епідеміологічною обстановкою у місті, систематичними порушеннями природоохоронних режимів заказників і заповідників. Ураховувалося також зростання обсягів, ступеня важливості та необхідності посилення нагляду за дотриманням природоохоронного законодавства.
«У Севастополя безліч специфічних особливостей у плані екології. Насамперед це наявність прибережної смуги, довжина якої перевищує 150 км, наявність на території міста 11 об’єктів природо-заповідного фонду, з яких п’ять є заповідниками і заказниками загальнодержавного значення, що займають 25,7 тис. га. Крім того, на території міста базуються Військово-Морські сили України і Чорноморський флот Російської Федерації, функціонують два великі морські порти», — сказала Христова.
У Севастополі також розташований діючий реактор Севастопольського національного університету ядерної енергетики та промисловості. Радіоактивні відходи та відпрацьовані джерела іонізуючого випромінювання щороку передаються на утилізацію.
Практично всі контролюючі органи, такі як управління екології і природних ресурсів у м. Севастополі, Азовсько-Чорноморська екологічна інспекція, Севастопольське міське управління ветеринарної медицини, управління земельних ресурсів, Прикордонна інспекція з карантину рослин, Севастопольське державне лісомисливське господарство, Севастопольська рибна інспекція та інші, не мають районного розподілу і піднаглядні безпосередньо прокуратурі м. Севастополя.
Міжрайонна природоохоронна прокуратура входить до структури прокуратури міста. Її очолив Сергій Книшов. Досі він працював старшим помічником прокурора міста з кадрових питань.