Міжнародні журналістські організації висловили протест проти присвоєння Марії Приндюк звання заслужений юрист України і закликають президента Віктора Ющенка відкликати свій указ. «Звертаємося до вас від імені журналістського співтовариства, щоб висловити свій найжорсткіший протест щодо рішення вашої адміністрації нагородити званням заслужений юрист України Марію Приндюк», - ідеться в їхньому листі.
«Нагородження судді Приндюк - як і орден, яким нагороджено екс-генпрокурора Михайла Потебенька, який не вжив заходів, коли Гонгадзе звернувся до нього по допомогу, а потім не зміг розслідувати його вбивство, - нагорода за перешкоджання правосуддю в цій важливій справі», - заявляють журналісти.
«Ця нагорода є сигналом підтримки вашою адміністрацією чиновників, які свідомо або через свою злочинну недбалість дозволили організаторам убивства Гонгадзе залишитися безкарними. Ваша адміністрація потурає безкарності організаторів злочину», - додають вони.
Міжнародні журналістські організації закликають Ющенка відкликати звання, присвоєне судді Приндюк, і «притягти до відповідальності всіх, хто перешкоджав успішному розслідуванню справи Гонгадзе», повідомляє ІМІ.
Серед тих, хто підписався, - генсекретар Міжнародної федерації журналістів Ейдан Вайт, генсекретар Національної спілки журналістів Великобританії та Північної Ірландії Джеремі Дір, виконавчий директор НІМІ та президент Незалежної медіапрофспілки України Мирослава Гонгадзе.
Як відомо, 14 грудня 2007 року президент присвоїв звання судді Київського апеляційного суду Марії Приндюк, а ще раніше нагородив орденом Ярослава Мудрого екс-генпрокурора Потебенька. Останній, за оцінкою низки міжнародних та українських журналістських організацій, усіляко сприяв зволіканню реального розслідування справи про вбивство журналіста.
Приндюк у квітні 2004 року закрила справу проти генерала Олексія Пукача за знищення документів, які стосувалися справи Георгія Гонгадзе. Цей крок допоміг генералові Пукачу, головному підозрюваному в убивстві Гонгадзе, уникнути правосуддя. Крім того, НІМІ подав інформаційний запит до секретаріату президента з проханням дати відповіді на запитання про присвоєння звання судді Приндюк, а саме: за які конкретно досягнення в розвитку правової держави присвоєно це звання; чи вивчалася попередня діяльність Приндюк на посаді судді; чи розглядався факт того, що в квітні 2004 року Приндюк ухвалила рішення закрити кримінальну справу генерала Пукача.