UA / RU
Підтримати ZN.ua

ВССУ: приміщення і суддів немає, є тільки Фесенко

Голова Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ Леонід Фесенко переконаний, що очолювана ним установа стане потужним державним органом...

Голова Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ Леонід Фесенко переконаний, що очолювана ним установа стане потужним державним органом. Про це він заявив на своїй першій прес-конференції на посаді голови ВССУ, наголосивши, що Верховний суд України був, є і буде найбільшим органом у суддівській системі держави, повідомляє УНІАН. «На моє переконання, не справа Верховного суду розглядати сімейні, земельні і такі інші справи», — зауважив Л.Фесенко. (Створення Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, який нарівні з Вищим адміністративним судом України та Вищим господарським судом України функціонуватиме як суд касаційної інстанції, передбачено Законом України «Про судоустрій і статус суддів», ухваленим Верховною Радою України 7 липня 2010 року.)

За словами голови ВССУ, у складі суду передбачено 120 посад суддів і 450 працівників апарату, але призначатимуть їх поступово, насамперед через відсутність у суду власного приміщення. Як зазначив Л.Фесенко, наразі до суду призначено 27 суддів, а з 16 жовтня суд уже отримав понад тисячу касаційних скарг.

Планується, що у Вищому спеціалізованому суді буде утворено дві палати: з розгляду цивільних і кримінальних справ. Передбачається, що в складі палати з цивільних справ працюватиме 70 суддів, у складі палати з кримінальних справ — 50. При цьому Л.Фесенко запевнив, що робота Вищого спеціалізованого суду буде максимально прозора. «Ми будемо регулярно інформувати суспільство про свою діяльність», — сказав він.

Новий суд має бути повністю фінансово і організаційно забезпечений. «Але це все повинна робити держава — ні Верховний Суд, ні Онопенко Василь Васильович, а повинна виконувати держава», — зазначив Л.Фесенко. При цьому голова суду висловив упевненість, що мине час, і судді, які зараз працюють у відповідних палатах Верховного суду, приймуть рішення про перехід на роботу до Вищого спеціалізованого суду.