UA / RU
Підтримати ZN.ua

ВККС та Ігнатов прокоментували лист спецслужб про російське громадянство голови комісії

ВККС обіцяє невідкладне прийняти рішення, а Ігнатов дав стислий комент для ZN.UA. Публікуємо сам документ.

Вища кваліфікаційна комісія суддів України заявила, що вважає неприпустимим наявність у суддів та членів органів суддівського врядування іншого громадянства окрім України,  зокрема Росії. Заява була зроблена після оприлюднення ZN.UA інформації, що ВККС отримала підтвердження від Служби зовнішньої розвідки про наявність у чинного голови Комісії Романа Ігнатова громадянства Російської Федерації.

«У зв’язку з появою у публічному просторі інформації про можливу наявність у голови Комісії громадянства РФ, а також за наслідками ознайомлення зі змістом відомостей, які надійшли від компетентних органів, Комісія вважає за необхідне звернутися з відповідними запитами щодо невідкладного отримання підтвердження або спростування оприлюдненої інформації», - йдеться в заяві ВККС.

У Вищій кваліфікаційній комісії суддів України додали, що для вирішення питання залучать представників громадськості, а за підсумками  аналізу отриманих документів Комісією невідкладно буде ухвалено рішення.

Зокрема у розпорядженні ZN.UA  є лист, який Служба зовнішньої розвідки надіслала ВККС у відповідь на відповідний запит щодо можливого подвійного громадянства Романа Ігнатова. 

У свою чергу Роман Ігнатов у коментарі ZN.UA повідомив, що готує сьогодні брифінг, де планує відповісти на усі питання.

«Це провокація на державному рівні. Їм не потрібні принципові і чесні», - заявив він.

Читайте також: За крок від успішної судової реформи: хто обиратиме українських служителів Феміди?

Напередодні ZN.UA повідомило, що Вища кваліфікаційна комісія суддів отримала лист від Служби зовнішньої розвідки, у якому йдеться, що нинішній голова ВККС Роман Ігнатов має російське громадянство.

Інформація  про наявність у Ігнатова паспорта РФ почала активно ширитися ще у червні цього року. Тоді в одному з інтерв’ю він заперечив ці чутки. Він зазначив, що до середини 1990-х років навчався і працював у Росії, проте заявив, що мав лише паспорт громадянина СРСР, який отримав ще в 16 років. Громадянство України, за його словами, він  підтвердив  у липні 1996 року, після повернення у рідний Луганськ. Ігнатов наголосив, що з того часу проходив безліч ретельних перевірок перед призначенням на роботу в прокуратуру та суди. Зокрема останніми були перевірки Конкурсної комісією з відбору членів ВККС та ВРП, яка фіналізувала відбір.

Водночас як наголошує редакторка відділу політики ZN.UA Інна Ведернікова, якщо інформація від СЗР достовірна, то кар'єра Романа Ігнатова закінчиться як у  ВККС, так і як судді Київського апеляційного суду. Також виникнуть питання до спецслужб, які проводили перевірку учасників конкурсу на посаду членів ВККС.