UA / RU
Підтримати ZN.ua

Виявляється…

Україна підійшла впритул до здійснення важливих юстиціарних реформ — у сфері судоустрою, кримінальної юстиції, протидії корупції, адвокатури тощо...

Україна підійшла впритул до здійснення важливих юстиціарних реформ — у сфері судоустрою, кримінальної юстиції, протидії корупції, адвокатури тощо. Про це заявив міністр юстиції України Микола Онищук на зустрічі з новопризначеним директором Регіональної місії Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в Україні, Молдові й Білорусі Дженіною Ярузельскі. За словами М.Онищука, найближчим часом очікується реалізація низки проектів у юстиціарній сфері, внаслідок чого «суспільство отримає багато нових правових інструментів, які допоможуть завершити перехід України до стабільного демократичного розвитку».

«Україна здатна і зобов’язана зробити вагомі кроки в напрямі правових реформ. Щойно політична ситуація стабілізується, Україна стане на порозі ухвалення важливих рішень у сфері юстиції», — підкреслив міністр юстиції.

Зокрема, за його словами, найближчими днями планується презентація нового Кримінально-процесуального кодексу, який має кардинально реформувати сферу досудового слідства в Україні й удосконалити процесуальні процедури відповідно до загальновизнаних демократичних стандартів. Кодекс буде внесений на розгляд Верховної Ради як законодавча ініціатива президента України, повідомила ЛІГАБізнесІнформ.

Також найближчим часом планується засідання Ради національної безпеки і оборони, під час якого буде проаналізовано стан справ у сфері запобігання й протидії корупції. За словами глави юридичного відомства, в Україні досягнуто політичної згоди щодо потреби імплементування низки міжнародних конвенцій у цій сфері — відповідні законопроекти підготує профільний парламентський комітет, і найближчим часом його винесуть на розгляд Верховної Ради. «З ухваленням зазначених законів в Україні будуть створені передумови для системної протидії й запобігання корупції», — зазначили в Мін’юсті.

Процес ухвалення низки законопроектів у сфері реформування судоустрою, які тривалий час перебувають на розгляді українського парламенту, М.Онищук назвав складним. Водночас міністр припустив, що нинішня політична ситуація, яка перетворила судову систему на заручницю політичних устремлінь, матиме позитивні наслідки щодо перспектив ухвалення зазначених законопроектів, оскільки «у політикумі визріло розуміння потреби існування незалежної, неупередженої й справедливої судової системи». Якщо попередні висловлення пана міністра можуть здивувати, то щодо останнього (про «визрілий» політикум) коментарі взагалі зайві, бо політикум щодня демонструє своє перекручене розуміння ролі й місця судової влади в суспільстві.