Вища рада правосуддя має відновити дисциплінарну функцію максимально швидко, адже за роки її недіяльності накопичилось майже 10 тисяч скарг на суддів, які потребують розгляду, вважає голова парламентського комітету з питань правової політики Денис Маслов.
«Після цього ВРП має розглянути скарги щодо всіх найбільш одіозних суддів, не забувши ні про кого. Це її відповідальність і цього від неї чекають усі», – заявив він в інтерв’ю Інні Ведерніковій для ZN.UA.
Маслов зазначив, що розраховує на ухвалення Верховною Радою уже найближчим часом законопроєкту №9261, який це забезпечує, у другому читанні.
Водночас депутат не зміг однозначно відповісти на запитання, чи повністю готовий до ухвалення законопроєкт, та чи дійсно він не потребуватиме проведення антикорупційної експертизи, як прописано в пояснювальній записці до документу.
Голова профільного комітету також не вважає, що прорахунки в попередньому законі, які і спричинили зупинку розгляду дициплінарних скарг щодо суддів на роки, були невдачею, а також не вважає, що на Вищу раду правосуддя ляжуть надмірні завдання, оскільки «основна функція з добору суддів все ж таки лежить на плечах ВККС».
«Для ВРП це більше церемоніальний обов'язок. А ось 10 тисяч скарг, дійсно, нікуди не дінуться. Але ж перевірки, які пропонуються законопроєктом, не будуть масовими. Я вже озвучував цифри щодо кількості підозр у корупційних злочинах. Так, інколи мова може йти про великі суди, де працює багато суддів, як у Верховному суді. Але коли довірі до цих інституцій завдається шкода, то такі перевірки тим паче є необхідними», - зазначив Маслов.
Як зареєстровані в парламенті законопроєкти на виконання рішення РНБО про подолання корупції в системі правосуддя вплинуть на перебіг судової реформи? Хто і як довго буде проводити перевірки суддів Верховного суду і навіщо президенту право повертати ВРП подання на призначення суддів читайте в інтерв’ю Дениса Маслова редакторці відділу політики Інні Ведерніковій.