Верховна Рада України підтримала у першому читанні законопроект, спрямований на посилення відповідальності за ухиляння від сплати аліментів на дітей і коштів на утримання непрацездатних батьків.
За законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України, поданий Кабінетом міністрів України, проголосували у вівторок 237 народних депутатів із 427.
Крім того, законопроектом пропонується внести зміни в Кримінальний кодекс, відповідно до яких розтрата, відчуження, приховування, підміна, пошкодження, знищення майна, інші незаконні дії з заарештованим чи описаним майном, вчинені особою, котрій воно довірене, карається штрафом від 200 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або виправними роботами на термін до двох років, або обмеженням волі на термін до двох років. Додаткове покарання передбачене у вигляді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на термін до трьох років. Також караються дії представника банківської чи іншої фінансової установи, котра здійснює банківські операції з коштами, вкладами, на які накладено арешт.
Законопроектом вносяться зміни в Господарський процесуальний кодекс України. Відповідно до них, виданий стягувачеві наказ може бути поданий до виконання не пізніше ніж протягом трьох років (у чинній редакції передбачено три місяці) від дня ухвалення рішення, постанови чи завершення терміну, встановленого в разі відстрочки виконання судового рішення, або після винесення рішення про поновлення пропущеного терміну для подання наказу для виконання.
За ухиляння від виконання підприємством або організацією постанови Господарського суду, яка набрала чинності, суд, що прийняв це рішення, може накласти штраф у розмірі від п’яти до десяти відсотків стягуваної суми. За невиконання рішення постанови немайнового характеру накладається штраф на суму від 100 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.