Член Венеціанської комісії Марина Ставнійчук вважає, що невиконання рекомендацій ПАРЄ та Венеціанської комісії матиме для України серйозні наслідки. Про це вона сказала в ефірі ТВі, повідомили УНІАН у прес-службі телеканалу.
М.Ставнійчук підкреслила, що відповідно до зауважень, які містяться в Резолюції ПАРЄ №1755 від 2010 року «Функціонування демократичних інституцій в Україні», Україна повинна навести лад у Вищій раді юстиції. «Венеціанська комісія настійливо рекомендує Україні зробити Вищу раду юстиції органом, який складався б переважно з представників суддівського корпусу. І не просто з представників суддівського корпусу, а з суддів, які відкрито, прозоро обиралися б самими суддями. У Вищої ради юстиції існує не лише проблема, пов’язана з перебуванням там пана Хорошковського. Це одне з питань, яке ставить ПАРЄ», — сказала член Венеціанської комісії.
Вона додала, що є й інші особи, які за посадою не мали б бути у складі Вищої ради юстиції. «Досить сумнівним є перебування там державних чиновників, народних депутатів України, і про це неодноразово говорила Венеціанська комісія, і це доведеться усувати», — підкреслила юрист.
М.Ставнійчук зауважила, що невиконання правових рекомендацій ПАРЄ та Венеціанської комісії матиме для Україні надзвичайно серйозні наслідки: «Якщо не виконаємо — це для нас буде найгірше. Оскільки, якщо ми не будуватимемо за певними стандартами, які вже набуті в Європі і світі, то, безумовно, ми так і залишимося на окраїні, у печерному житті». За її словами, це є питанням іміджу і довіри.
«Держава мусить виконувати свої зобов’язання, мусить бути для світу прогнозованою», — наголосила вона