Комітет міністрів Ради Європи рішуче закликає Україну забезпечити виконання судових рішень українських судів, ухвалених проти держави або її органів. Про це йдеться в резолюції Комітету міністрів, текст якої опублікований на офіційному сайті Ради Європи.
У своєму документі Комітет міністрів відзначив, що Європейський суд із прав людини практично в 400 своїх рішеннях констатував порушення у площині невиконання або затримок виконання представниками державної влади України рішень українських судів на користь позивачів.
При цьому в резолюції нагадується, що в рішенні Європейського суду з прав людини від 15 жовтня 2009 року у справі «Юрій Іванов проти України», зокрема, наголошувалося на необхідності реформ українського законодавства й адміністративної практики для приведення їх у відповідність до вимог статті 46 Конвенції прав людини. У цьо-
му ж рішенні зазначалося, що відповідні реформи мають бути проведені не пізніше, ніж упродовж року з моменту набрання рішенням чинності — тобто не пізніше ніж 15 січня 2011 року. Крім того, суд пропонував Україні врегулювати відповідно до проведеної реформи всі спори з громадянами, які вже звернулися через невиконання рішень місцевих судів до Європейського суду з прав людини.
У резолюції Комітету міністрів наголошується, що українська сторона під час засідання 30 листопада нинішнього року повідомила, що в Україні підготовлено проект закону про забезпечення виконання судових рішень, за які відповідальна держава. Водночас у резолюції зазначено, що жодних деталей змісту цього проекту закону, а також можливої дати його ухвалення представлено й названо не було.
Рада міністрів ще раз рішуче закликає українську владу на вищому політичному рівні дотриматися своїх зобов’язань із розв’язання проблеми невиконання рішень внутрішніх судів і схвалити у пріоритетному порядку специфічні реформи в українському законодавстві та адміністративній практиці.
При цьому Рада міністрів «рішуче попросила» українську владу врегулювати в індивідуальному порядку всі випадки невиконання рішень внутрішніх судів із позивачами, які вже звернулися до Європейського суду з прав людини.
Комітет міністрів також вирішив ще раз повернутися до розгляду цього питання на своєму засіданні у березні наступного року.