UA / RU
Підтримати ZN.ua

«Трудовий» спір: «Піскун проти президента»

Законом передбачене право президента звільняти посадових осіб, дії яких завдають шкоди міжнародному іміджу України...

Законом передбачене право президента звільняти посадових осіб, дії яких завдають шкоди міжнародному іміджу України. Так вважає міністр юстиції Сергій Головатий, про що він заявив у ході судового засідання за позовом Святослава Піскуна, який оскаржує своє звільнення з посади генпрокурора. Як приклад таких дій С.Піскуна С.Головатий назвав висновки останнього засідання Парламентської асамблеї Ради Європи: «Коли перебував на посаді Піскун, розслідування справи Гонгадзе призупинилося, зокрема щодо переслідування організаторів цього злочину. ПАРЄ висловила жаль із приводу того, що справа за обвинуваченням тих, хто нібито скоїв цей злочин, була відділена від основної справи, що, у свою чергу, веде до звільнення від відповідальності замовників та організаторів. До того ж адвокат пані Гонгадзе був відсторонений від справ», - сказав С.Головатий.

Також, за його словами, не було проведене розслідування попереднього безрезультативного слідства. «Правоохоронні органи не запобігли смерті колишнього міністра внутрішніх справ Кравченка, який скоїв самогубство за підозрілих обставин, і не затримали генерала Пукача, який, мабуть, з’єднував виконавців і замовників», - сказав Головатий. Він також сказав, що українська влада не виконала резолюцію ПАРЄ щодо експертизи автентичності записів майора Мельниченка.

Головатий вважає цей факт «політичною констатацією», відповідно до якої президент має право оцінювати діяльність генпрокурора. За його словами, екс-генпрокурор не має права оскаржити указ президента в судах загальної юрисдикції. «Рішенням Конституційного суду від 7 травня 2005 року щодо конституційності актів президента президент не виключає оскарження своїх указів щодо призначення або звільнення посадових осіб, за винятком прем’єр-міністра, генпрокурора, наслідком діяльності яких може стати конституційна політична відповідальність, - сказав Головатий. - Відповідно до цього рішення, генпрокурор має право оскаржити указ про своє рішення тільки в Конституційному суді», - додав міністр юстиції.

Однак міністр юстиції Сергій Головатий не виключає, що Шевченківський суд може відновити Святослава Піскуна на посаді генпрокурора. Про це він заявив в інтерв’ю каналу НТН. За словами Сергія Головатого, він нібито має інформацію, що Піскуну на найвищому суддівському рівні гарантоване поновлення на посаді.

Адвокат колишнього генпрокурора Святослава Піскуна, звичайно, спростовує наявність домовленостей із суддями про поновлення її підзахисного на посаді генпрокурора і вважає відповідну заяву міністра юстиції Сергія Головатого політичною піар-акцією. Що ж до правової оцінки заяв Головатого, то Панова сказала, що з цього погляду оцінювати заяви міністра юстиції немає сенсу, бо вони більше належать до його особистих думок, і кожна людина може робити такі заяви на власний розсуд, виходячи з наявного досвіду. Панова додала, що, коли відновиться розгляд скарги Піскуна до президента стосовно його звільнення з посади, захист відстоюватиме позиції, названі у скарзі Піскуна, повідомило агентство «УНІАН».