UA / RU
Підтримати ZN.ua

Суд США відхилив апеляцію Лазаренка

Колишній прем’єр-міністр України Павло Лазаренко зазнав фіаско в апеляційному суді США. Це означ...

Колишній прем’єр-міністр України Павло Лазаренко зазнав фіаско в апеляційному суді США. Це означає, що він, найімовірніше, не вийде з федеральної в’язниці ще певний час, передає «Українська правда» з посиланням на російську службу Бі-бі-сі.

Колегія Апеляційного суду 9-го округу США, яка складається з трьох членів, опублікувала своє остаточне рішення у справі Лазаренка. Минулої осені вона відкинула шість із чотирнадцяти пунктів, за якими присяжні у 2006 році визнали його винним, але залишила в силі вісім інших. Тоді апеляційний суд розпорядився, щоб Лазаренку, засудженому на дев’ять років в’язниці, було винесено новий вирок у зв’язку зі зняттям частини обвинувачень.

У жовтні адвокати Лазаренка клопоталися, щоб його апеляцію суд 9-го округу розглянув у повному складі, тобто всі його 11 членів. Проте адвокати отримали відмову, тому що вісім суддів відмовилися займатися цією справою. Як випливає з 35-сторінкового рішення апеляційної інстанції, вона вважає вину Лазаренка доведеною у двох епізодах: вимагання в бізнесмена Петра Кириченка та у державної агрофірми «Наукова». Факти мали місце в Україні, тому за них Лазаренка не можна притягнути у США. Проте частина отриманих у такий спосіб баришів відмивалася на американській території, переважно у Сан-Франциско, тобто ці порушення в юрисдикції тамтешніх судів. Апеляційний суд постановив, що при­сяжні правильно визнали Лаза­рен­ка винним у відмиванні грошей.

За словами адвокатів екс-пре­м’єра України, в них залишається ще один варіант — клопотання у Верховний суд США про перегляд справи. Проте експерти оцінюють шанси захисту невисоко. Із 7500 таких прохань, які щорічно подаються у вищу судову інстанцію країни, задовольняються всього 80—150, тобто 1—2%.

Справу проти Лазаренка було порушено 2003 року. З різних причин суди відкинули значну частину епізодів корупції, що інкримінувалися йому, і вимагання, у яких фігурували, наприклад, «Єдині енергосистеми України», компанії «Ітера», Nacosta та Нікопольський завод феросплавів.

Після осіннього рішення колегії Апеляційного суду 9-го округу США Лазаренка знову було заарештовано (до цього його відпустили під заставу 86 млн. дол.). Відтоді він перебуває у в’язниці Дубліна під Сан-Франциско.

Це жіноча в’язниця загального режиму, але при ній є КПУ, в яких обвинувачувані очікують суду, а засуджені — вироку. Там і перебуває зараз Лазаренко.

Після вироку екс-прем’єр України, напевно, відбуватиме термін не в Дубліні, а в якійсь іншій федеральній в’язниці США, зазначає Бі-бі-сі.