UA / RU
Підтримати ZN.ua

Стягнулися

На проведення незалежної експертизи та необхідних слідчих дій у кримінальній справі про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе Кабінет міністрів України виділив Генеральній прокуратурі 134,5 тис...

На проведення незалежної експертизи та необхідних слідчих дій у кримінальній справі про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе Кабінет міністрів України виділив Генеральній прокуратурі 134,5 тис. грн. замість анонсованих 150 тис. Відповідне розпорядження уряду №389 датоване 8 квітня 2009 року.

«Виділити Генеральній прокуратурі України 134,427 тис. грн. для проведення, відповідно до затвердженого нею кошторису, незалежних експертиз і необхідних слідчих дій у кримінальній справі №60-1241», - зазначено в тексті документа. У прес-службі Генпрокуратури підтвердили, що йдеться про так звані записи Мельниченка, а саму експертизу буде проведено за кордоном, повідомила ЛІГАБізнесІнформ.

Нагадаємо, раніше про 150 тис. грн., виділених на експертизу плівок Мельниченка, заявив заступник Генерального прокурора Олександр Шинальський, додавши, що таким чином Кабінет міністрів компенсував ГПУ витрачені нею кошти. «Гроші вже використано. Ми ж не можемо чекати, доки нам виділять гроші, тому заплатили (за експертизу) із власних коштів, обділивши в чомусь наших працівників, і чекали, коли Кабмін вирішить питання компенсації», - зокрема розповів О.Шиналь­ський, який курирує в ГПУ питання фінансування та бухгалтерського обліку. За його словами, 150 тис. грн. було використано на залучення до участі в експертизі працівників Генпрокуратури і закордонних спеціалістів.

У свою чергу, колишній майор Державної охорони Микола Мельниченко вже встиг подякувати прем’єру за те, що її уряд виділив 150 тис. грн. на фоноскопічну експертизу аудіозаписів у рамках розслідування кримінальної справи про замовників убивства журналіста Георгія Гонгадзе.

Профінансувати експертизу плівок Мельниченка за кордоном прем’єр-міністра Юлію Тимошенко просив президент України Віктор Ющенко. «Відповідно до повідомлення Генеральної прокуратури України, у грудні 2008 року слідчими Генеральної прокуратури України з участю групи спеціалістів зі звукозапису й аудіоаналізу у встановленому порядку було вилучено первинні носії аудіозаписів і записуючий пристрій, які мають ключове значення у розслідуванні кримінальної справи. У зв’язку з цим із другої половини лютого 2009 року в цій справі заплановано ряд слідчих дій, що їх необхідно провести за межами нашої держави», - зазначає В.Ющенко. За його словами, «фінансування витрат у цій кримінальній справі, пов’язаних із проведенням за кордоном незалежних експертиз і необхідних слідчих дій, доручено Кабінету міністрів України».

Відповідно до Закону України «Про судову експертизу», проведення судових експертиз у кримінальних та адміністративних справах здійснюється за рахунок коштів, що виділяються з Державного бюджету України цільовим призначенням. Керівники дер­жавних спеціалізованих установ, які проводять судові експертизи, у разі необхідності мають право ввести до складу експертної комісії фахівців інших держав.