UA / RU
Підтримати ZN.ua

Статусу немає, але міркування є

У Генеральної прокуратури України на сьогодні немає підстав стверджувати, що громадянин К., котри...

У Генеральної прокуратури України на сьогодні немає підстав стверджувати, що громадянин К., котрий заявив про свою причетність до вбивства журналіста Георгія Гонгадзе, є підозрюваним або обвинувачуваним у цьому злочині.

Про це заявив начальник прес-служби Генпрокуратури Сергій Руденко. «Було оприлюднено інформацію, що громадянин К. зробив відповідну заяву та що він відбуває покарання у місцях позбавлення волі», - підкреслив С.Руденко. За його словами, Генеральна прокуратура не повідомляла про застосування стосовно громадянина К. запобіжного заходу, чи його затримку, а тому немає ніяких підстав говорити про те, що в громадянина К. «є певний статус у справі Гонгадзе».

«Перевірка на його причетність до вчинення цього злочину триває. Будь-які інші обставини повідомляти недоцільно», - зауважив С.Руденко. Він також додав, що у разі, коли буде зібрано дані про причетність К. до вбивства Г.Гонгадзе, Генпрокуратура про це поінформує.

Як відомо, 21 червня прес-служба Генпрокуратури повідомила: слідчі відпрацьовують на причетність до вбивства журналіста якогось громадянина К. Під час допитів ця людина заявила, що була безпосереднім виконавцем убивства. У прес-службі зазначили: «Об’єктивно його показання збігаються з обставинами вчинення цього злочину за часом і в деяких інших ключових моментах, установлених слідством, зокрема, стосовно відсічення голови». Громадянин К. уже раніше притягався до відповідальності за кілька інших убивств, пов’язаних із відрубанням голови.

Водночас Генеральна прокуратура на сьогодні не коментує показання автора статті в справі про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе в британській газеті «Індепендент» Аскольда Крушельницького, отримані від нього під час допитів, заявив начальник прес-служби відомства. За його словами, бесіда з А.Крушельницьким була корисною для розслідування кримінальної справи про витік інформації. А.Крушельницький був допитаний слідчим Генпрокуратури відповідно до вимог Кримінально-процесуального законодавства. Зміст допиту зводився до двох головних запитань. «Перше запитання - джерело витоку інформації. Друге запитання - чи усвідомлював А.Крушельницький, що, опублікувавши документи, він створив реальну небезпеку життю і здоров’ю людей».

Як повідомлялося, сам А.Крушельницький після допитів заявив, що він не розкрив слідчим своїх джерел. Журналіст розповів, що одного дня допит тривав дев’ять із половиною годин, іншого - три години.

Нагадаємо, 19 червня британська газета «Індепендент» оприлюднила уривки допитів міліціонерів, котрі стежили за журналістом Г.Гонгадзе. Останні стверджують, що стеження проводилося за наказом начальника зовнішнього спостереження генерала Олексія Пукача, а саме розпорядження віддав тодішній міністр внутрішніх справ України Юрій Кравченко. Автор статті Аскольд Крушельницький стверджує, що отримав документи від співробітників українських правоохоронних органів. 1 липня Генпрокуратура порушила кримінальну справу за фактом розголошення даних досудового слідства в справі у зв’язку з публікацією.