UA / RU
Підтримати ZN.ua

Сплеск торгівлі людьми чи таємниці статистики?

2005 року зареєстровано 415 злочинів, пов’язаних із торгівлею людьми, що на 54,3% більше, ніж у 2004-му. Про...

2005 року зареєстровано 415 злочинів, пов’язаних із торгівлею людьми, що на 54,3% більше, ніж у 2004-му. Про це повідомив на прес-конференції начальник міліцейського Департаменту по боротьбі зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми, Данило Ключников. Він зазначив, що збільшення виявлених злочинів пов’язане, швидше, не зі зростанням злочинності в цьому напрямі, а з активнішою діяльністю міліції з протидії торгівлі людьми. За його словами, у 2005-му міліція припинила діяльність 37 організованих злочинних угруповань, які займалися торгівлею людьми. Торік було повернуто на батьківщину 446 постраждалих (на 74,9% більше, ніж 2004 року), з яких 39 осіб — неповнолітні. Цікаво, як 50-відсотковий сплеск чи то торгівлі людьми, чи то її розкриття зістикується з дуже оптимістичними показниками, що наводилися, зокрема, на недавній координаційній нараді правоохоронців, яка відбулася недавно в Генпрокуратурі?

За даними МВС, основними країнами, куди продають людей з України, є Туреччина, Польща, Росія, Ізраїль, Німеччина, Болгарія, Чехія та Італія.

2005 року міліція розкрила групи, які продавали людей також до Великобританії та Сирії.

За оцінками Організації Об’єднаних Націй, від одного до чотирьох мільйонів чоловік у світі щорічно стають жертвами торгівлі людьми. Поряд із контрабандою зброї, торгівля людьми є другим за прибутковістю злочином після торгівлі наркотиками.

Координатор проектів Міжнародної організації з міграції з протидії торгівлі людьми в Україні, Молдові та Білорусі Фред Ларсон повідомив, що 40% випадків торгівлі людьми стосуються сексуальної експлуатації українців. В інших ідеться про трудову експлуатацію.