UA / RU
Підтримати ZN.ua

СЛІДАМИ ОДНІЄЇ ЗМОВИ

Близько 30 чоловік — представників Спілки радянських офіцерів України(СРОУ) та Всеукраїнської сп...

Близько 30 чоловік — представників Спілки радянських офіцерів України(СРОУ) та Всеукраїнської спілки радянських офіцерів пікетували в середу будинок Генеральної прокуратури України, вимагаючи звільнити заарештованих у справі про спробу антиконститу-ційного перевороту.

Як відомо, 22 вересня прес-центр СБУ повідомив про розкриття групи осіб — жителів Чернігівської, Запорізької та Сумської областей, які «останнім часом цілеспрямовано готувалися до повалення конституційного ладу в Україні».

Пікетники тримали в руках плакати «Бандерівці осуджені міжнародним Нюрнберзьким трибуналом, а у Верховній Раді України сидить Стецько. А радянські офіцери за гратами! Кому прислуговуєш, Генпрокуратуро?», «Севастопольська провокація проти радянських офіцерів провалилася. Придумали «чернігівську справу». «Вимагаємо припинити провокації проти радянських офіцерів, знайти і покарати провокаторів».

Голова київської організації Спілки радянських офіцерів Олег Ракітін в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна» заявив, що члени СРОУ, котрі проходять у справі про спробу перевороту, «не мають жодного відношення до чернігівської справи, а сама справа є найчистішою провокацією».

Як повідомив голова київської організації Всеукраїнської спілки радянських офіцерів (ВУСРО) Володимир Агарьов, цю провокацію зроблено з метою «відволікти увагу народу від труднощів, у яких він опинився з вини самих провокаторів, скомпрометувати такі організації, як Комуністична партія України і ВУСРО».

У ході акції до пікетників вийшов начальник управління Генпрокуратури Іван Жилка, якому передали «Протест радянських офіцерів». Серед вимог, викладених у документі, — «припинити провокації проти радянських офіцерів, звільнити незаконно заарештованих у «чернігівській справі»; знайти й покарати з усією суворістю закону провокаторів цієї справи»; «припинити переслідування та знущання з політичних мотивів радянських офіцерів, громадян і організації, яких необгрунтовано піддавали обшукам, арештам, прослуховуванням і стеженням із боку правоохоронних органів».

За словами В.Агарьова, ВУСРО залишає за собою право при неотриманні відповіді Генпрокуратури на протест у встановлений законодавством час висвітлити деталі «чернігівської справи» на міжнародному рівні.