UA / RU
Підтримати ZN.ua

Шість відомств України отримали інструкцію про стеження

Документ визначає порядок отримання дозволу на проведення негласних дій, фіксації їх результатів, порядок засекречування та розсекречення матеріальних носіїв інформації тощо.

Загальну інструкцію про ведення стеження та інших негласних слідчих дій і використання їх результатів у кримінальному провадженні затвердили СБУ, МВС, ГПУ, Мін’юст, Мінфін і Держприкордонслужба, Служба безпеки України, Міністерство внутрішніх справ, Генпрокуратура, Міністерство юстиції, Міністерство фінансів і Державна прикордонна служба.

Як повідомила прес-служба Мін’юсту 6 грудня, інструкція набрала чинності одночасно з новим Кримінальним процесуальним кодексом України.

«Завданням інструкції є встановлення єдиного порядку організації проведення негласних слідчих (розшукових) дій слідчими та уповноваженими оперативними підрозділами правоохоронних органів, а також прокурорами, які здійснюють нагляд за дотриманням законів під час проведення досудового розслідування у формі процесуального керівництва досудовим слідством», - ідеться в повідомленні.

Документ визначає, що видами негласних слідчих дій є аудіо- і відеоконтроль людини або місця, огляд, виїмка, арешт кореспонденції, зняття інформації з телекомунікаційних мереж, електронних інформаційних систем без відома власника, обстеження публічно недоступних місць і житла, спостереження за людиною або предметом у публічних місцях, негласне отримання зразків, потрібних для порівняльного дослідження.

Способами контролю за скоєнням злочину є, згідно з інструкцією, контрольована поставка, закупівля, оперативна закупівля, спеціальний слідчий експеримент, імітування обстановки злочину.

Документ визначає порядок отримання дозволу на проведення негласних дій, фіксації їх результатів, порядок засекречування та розсекречення матеріальних носіїв інформації тощо.

Інструкцією також встановлено забезпечення права особи на інформацію, пов’язану з проведенням стосовно неї слідчих дій.