Конституційний суд України (КСУ) розпочав вивчення питання, чи належать до офіційних документів пояснення, отримані представниками правоохоронних органів у процесі перевірки ними фактів можливого скоєння правопорушення. Справа розглядається за конституційним зверненням громадянина Володимира Кібальника.
Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, підставою для конституційного звернення стало неоднозначне застосування судами загальної юрисдикції поняття «офіційний документ» у процесі розгляду кримінальних справ з обвинувачень осіб у службовій підробці, тобто внесенні посадовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, а також складанні та видачі завідомо неправдивих документів.
Ряд суддів вважає, що пояснення, отримані посадовими особами правоохоронних органів під час проведення ними перевірки фактів можливого скоєння правопорушення або злочинного діяння, є офіційними документами. Позиція інших суддів зводиться до того, що такі пояснення не мають ознак, за якими їх можна зарахувати до офіційних документів, і тому не розглядаються як предмет злочину.
На думку громадянина В.Кібальника, неоднозначне застосування судами загальної юрисдикції поняття «офіційний документ» призвело до порушення його конституційних прав і свобод. Приводом до звернення в КСУ громадянина В.Кібальника стало те, що 15 червня 2006 року вироком Володимир-Волинського міського суду Волинської області він визнаний винним у скоєнні злочинів, передбачених частиною 1 статті 357, частиною 3 статті 364, частиною 1 статті 366, частиною 2 статті 368, частиною 1 статті 396 Кримінального кодексу України.