UA / RU
Підтримати ZN.ua

«Руслан» звільнено

Апеляційний суд Канади відхилив позов кіпрської компанії TMR Energy про продовження арешту українського літака Ан-124-100 «Руслан»...

Апеляційний суд Канади відхилив позов кіпрської компанії TMR Energy про продовження арешту українського літака Ан-124-100 «Руслан». Про це на брифінгу повідомив начальник договірно-правового управління МЗС України Володимир Крохмаль. За його словами, цю справу розглядали у Федеральному суді Канади та Верховному суді провінції Ньюфаундленд, який ухвалив рішення про звільнення літака. «Сьогодні не існує жодних юридичних перешкод для його звільнення», — сказав В.Крохмаль.

Рішення суду Ньюфаундленда стосується лише звільнення і повернення літака в Україну, а збитки, яких завдано затриманням «Руслана», мають стати предметом стурбованості зацікавлених українських учасників справи. Керівник прес-служби М.Лубківський зазначив, що напередодні прийняття судового рішення, 23 січня, Президент України Віктор Ющенко зустрічався з генерал-губернатором Канади Адріен Кларксон. Це було на одній із двосторонніх зустрічей у Києві із закордонними гостями, які приїхали на інавгурацію.

Як заявив журналістам у вівторок в.о. міністра юстиції Олександр Лавринович, «уже завершено повністю ту епопею для України з арештом «Руслана», скасовано всі попередні рішення, що утримували його». О.Лавринович продемонстрував журналістам дозвіл шерифа на виліт українського літака. «Це вже не може бути оскаржено», — сказав він.

Відповідаючи на запитання журналістів, чи вимагатиме Україна від Канади якихось компенсацій із цього приводу, в.о. міністра підкреслив, що це «питання потребуватиме вивчення саме у плані збитків, яких зазнав НТК ім. Антонова».

Як повідомлялося, український літак було заарештовано влітку 2003 року в аеропорту Гузбей (провінція Ньюфаундленд) під час виконання рейсу в інтересах військового відомства Італії. У вересні 2004 року рішенням Федерального суду літак було звільнено з-під арешту. Повторний арешт виконано за рішенням суду провінції, оскільки, відповідно до канадського законодавства, розгляд господарських спорів, у рамках якого й заарештовано літак, входить до компетенції не федерального, а провінційного суду. 17 грудня 2004 року Верховний суд провінції Ньюфаундленд прийняв рішення про звільнення українського літака. Суд також визнав недійсним на території провінції рішення Арбітражного суду Стокгольма (Швеція) про задоволення 2002 року позову кіпрської компанії TMR Energy Limited до ФДМ України, на підставі якого транспортник заарештували. Судове рішення було опротестоване TMR Energy Limited у федеральному суді Канади, апеляційні слухання в якому відбулися 10—11 січня.