UA / RU
Підтримати ZN.ua

Раніше звільняли «всіх підряд», тепер — «дивляться»

21 грудня новопризначений міністр внутрішніх справ Юрій Луценко пообіцяв скоротити «неприпустиму кількість» заступників і не проводити швидких кадрових змін у довіреному йому відомстві...

21 грудня новопризначений міністр внутрішніх справ Юрій Луценко пообіцяв скоротити «неприпустиму кількість» заступників і не проводити швидких кадрових змін у довіреному йому відомстві. З кількістю заступників справді розібралися оперативно. З вищого керівництва в МВС зберіг свою посаду лише керівник управління з боротьби з організованою злочинністю Ігор Білозуб, який прийшов туди ще в перше правління Ю.Луценка. Перший заступник міністра внутрішніх справ Михайло Корнієнко написав рапорт про звільнення. За його словами, у відставку подали також усі заступники колишнього міністра внутрішніх справ Василя Цушка.

Кабінет міністрів призначив заступниками міністра внутрішніх справ Олександра Савченка (начальником міліції громадської безпеки), Володимира Євдокимова (начальником кримінальної міліції), Петра Коляду (начальником головного слідчого управління), Володимира Хоменка. Євдокимов і Коляда колись уже займали посади, на які їх призначено.

Савченко раніше очолював департамент міліції громадської безпеки, а потім Державну службу охорони, після чого пішов на пенсію. Хоменко — у минулому керівник кримського міліцейського головкому і постійний представник президента в Криму.

Міністр внутрішніх справ Юрій Луценко почав ротацію начальників обласних управлінь міліції — уже змінилося керівництво Львівського та Полтавського УМВС, кадрових перестановок очікують у Луганській, Черкаській і Миколаївській областях, у Криму. Наказ про призначення генерал-майора міліції Михайла Цимбалюка начальником УМВС у Полтавській області Луценко підписав у середу.

УМВС у Львівській області очолив Василь Пісний. Його попередник Михайло Вершняк написав рапорт про звільнення після розмови з міністром. «Прийшла нова команда. Я — офіцер і все розумію. Я подав рапорт про звільнення за власним бажанням і пішов у відпуст­ку», — сказав Вершняк.

Заступник міністра внутрішніх справ — начальник ГУ МВС в Автономній Республіці Крим Анатолій Могильов про своє звільнення повідомив особовому складу ще 25 грудня.

Перший заступник голови комітету ВР з боротьби з орг­злочинністю і корупцією, радник глави МВС Геннадій Москаль запевняє, що багато начальників обласних УМВС «залишаться на своїх місцях» — зокрема у Вінницькій, Житомирській, Сумській, Тернопільській, Харківській, Херсонській і Закарпатській областях. «Якщо 2005 року звільняли всіх підряд, то тепер ми дивимося, чи справляється людина з роботою», — пояснив радник міністра внутрішніх справ.

Москаль розповів, що ротації відбудуться ще, як мінімум, у трьох областях. Зокрема глава УМВС у Луганській області Анатолій Науменко буде переведений на аналогічну посаду в Миколаївську область, а начальник черкаської обласної міліції Федір Бортняк очолить «одне з управлінь на залізниці».

Новим керівником Черкаського УМВС, мабуть, стане Микола Каплій, котрий обіймав цю посаду раніше. Також, мабуть, буде звільнений і начальник УМВС у Рівненській області Сергій Піддубний — у середу він терміново був відкликаний із відпустки і викликаний до Києва.

Припускають, що його «наступником» стане полковник Ярослав Голомша, котрий працював першим заступником начальника департаменту внутрішньої безпеки МВС і є «рідним братом нинішнього заступника генпрокурора Миколи Голомші».

З відпустки до Києва на розмову з Луценком і Москалем був негайно викликаний і начальник Запорізького УМВС Олександр Шмітько. Наскільки відомо, йому було запропоновано написати рапорт про відставку, однак він відмовився це зробити.

Під час представлення президентом України Віктором Ющенком Ю.Луценко конкретизував напрями діяльності, зазначаючи, що виступає за посилення роботи служби внутрішньої безпеки в правоохоронних органах. Він також вважає за доцільне піти за принципом Євросоюзу щодо існування при МВС прикордонної міліції. Ю.Луценко обіцяв виконувати всі завдання, поставлені президентом перед міністерством. За його словами, велику увагу буде приділено боротьбі з корупцією, протидії «саме посадовим злочинам від «а» міліції до «я» у суді». Він також підкреслив, що має намір боротися з хабарництвом на дорогах, і для цього сприятиме ухваленню закону про ДАІ.

Ю.Луценко наголосив на потребі боротьби з нелегальною міграцією, з незаконним оборотом наркотиків, із контрабандою. Дуже велику увагу, за його словами, слід приділити відродженню довіри до міністерства і забезпеченню прав людини. Глава відомства вважає за доцільне відмовитися від практики радикальної критики попереднього керівництва. Він також виступив із проханням поліпшити фінансування внутрішніх
військ, які, за його словами, найгірше забезпечені фінансово.

Раніше Ю.Луценко визначив п’ять основних пріоритетів у роботі міліції: наведення ладу на автодорогах, посилення боротьби з нелегальною міграцією, вирішення питання доведення органами прокуратури порушених справ до кінця, ефективне використання спецпідрозділів міліції і внутрішніх військ для забезпечення охорони правопорядку та недопущення протистояння між міліцією і внутрішніми військами.

Президент висловив надію на те, що новий міністр зможе впровадити здорові принципи роботи міністерства. Він зазначив: проблема, зокрема, в тому, що посадові особи ігнорують закони та Конституцію, і це є неприйнятним.