UA / RU
Підтримати ZN.ua

«Пройдисвіти» стали діловими партнерами міністра внутрішніх справ?

Одеська оздоровниця «Салют», у якій понад півстоліття відпочивало близько восьмисот дітей міліціонерів Одещини, наступного року не відчинить для них воріт за відомою приморською адресою: Одеса, вул...

Автор: Юрій Курган

Одеська оздоровниця «Салют», у якій понад півстоліття відпочивало близько восьмисот дітей міліціонерів Одещини, наступного року не відчинить для них воріт за відомою приморською адресою: Одеса, вул. Аркадіївська, 9. Почувши на відкритті першої літньої зміни «Салюту» таке повідомлення від начальника Одеського облуправління МВС Богдана Керницького, місцеві журналісти здивувалися — адже ще місяць тому, а саме 27 травня, сам в.о. міністра Юрій Луценко під час робочого візиту на Одещину клятвено запевняв на прес-конференції: «Поки я буду керівником МВС, дитячий табір «Салют» не стане предметом для збагачення різних пройдисвітів». Найближчим часом, уточнив глава відомства, владі Одеси буде направлено лист про те, що міністерство не має наміру погоджувати будь-які плани спорудження житлового будинку на землях, відведених під дитячий табір. «Ми можемо поговорити про зміну інвестиційного договору, але, швидше за все, розірвемо його як недійсний», — додав пан Луценко. — Тим більше що вже існує відповідний вердикт Господарського суду».

Заперечуючи будь-який зв’язок між категоричною відмовою начальника облуправління міліції Михайла Вершняка віддати місцевим магнатам під забудову більшу частину території оздоровниці в знаменитій Аркадії і службовим переведенням генерала з Одеси на іншу посаду, в.о. міністра заявив, що причиною відставки попередника представленого ним міліцейському колективу Одещини пана Керницького є втома генерала Вершняка. «У фізиці є таке поняття — втома металу. В умовах одеського клімату — із солями та вітрами — вона настає досить швидко», — посміхнувся міністр. Роз’яснюючи цю алегорію, пан Луценко, щоб уникнути кривотлумачень, підкреслив: «Мова про втому, а не про корозію металу...» Втім, у одеських журналістів і без того за минулий рік склалося враження про генерала Вершняка як про принципового міліціонера. Більше дивувалися тому, що за позитивної оцінки роботи керівника облУВС його прибрали-таки з Одеси, що, на жаль, дуже нагадувало реалізацію погроз покровителів впливових бізнесменів-мільйонерів на його адресу: не шукай неприємностей — не перешкоджай спорудженню будинку на території оздоровниці. Саме про цю нахабність ішлося в публікації «ДТ» від 20 травня «Бізнес на дитячих оздоровницях». Газета наводила думку заступника начальника облУВС Євгена Булки, висловлену на початку травня на прес-конференції: «Настільки неприкритого тиску на керівництво облУВС, поєднаного з погрозами столичних покровителів одеської фірми «Меандр+», ще ніколи не було».

Завершилася ця дивна історія півмісяця по тому відставкою пана Вершняка. Що тільки утвердило в сумнівах стосовно того, що, мабуть, не випадково так повільно й неефективно доводяться до завершення й передаються в суди Головним слідчим управлінням МВС гучні кримінальні справи щодо дитячих закладів, у яких так чи інакше замішані одеські екс-депутати від СДПУ(о) Олександр Грановський, брати Кауфмани та ін. Зрозуміло, нагадали одеситам місцеві телерепортери про дивну відставку генерала Вершняка через «утому металу» і репортажі з церемонії відкриття першої зміни «Салюту». І що найбільш неприємно: коли новопризначеного генерала Керницького запитали, де ж тепер відпочиватимуть діти його підлеглих, начальник облУВС не зміг навіть точну адресу назвати. Зате бадьоро роз’яснив: «За узгодженням із міністром вирішено побудувати новий табір, поміняти територію. В нас є інвестор, який зробив би нам новий табір у найкоротші терміни... От я вам сьогодні покажу схему нового табору». А де ж саме розташована територія під забудову, запитали в генерала журналісти, чим спричинили сум’яття його почуттів. «На четвертій станції Фонтана», — була відповідь. Але керівника облУВС поправив хтось із помічників: «Ні, на 12-й станції Фонтана. Поруч із морем». Зрештою генерал виправився: «Метрів за сімсот там море буде...»