Державна автомобільна інспекція МВС України хоче знати, чим керувалися народні депутати, не підтримавши законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху» — байдужістю чи політичними амбіціями? Його прийняття дозволило б, на думку ДАІ, навести лад на автошляхах держави. Про це сказано в заяві департаменту ДАІ МВС України.
У ДАІ підкреслюють, що врегулювати відносини у сфері гарантування безпеки дорожнього руху в Україні, а також встановити дієву систему покарань за порушення Правил дорожнього руху має цей законопроект, який у березні поточного року було прийнято Верховною Радою в першому читанні. «Саме тому департамент ДАІ МВС України спільно з підкомітетом з питань вдосконалення законодавства про адміністративні порушення, кримінального та кримінально-процесуального законодавства комітету ВР із питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності провів роботу з доопрацювання та підготовки до розгляду в другому читанні проекту закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху», — сказано в заяві.
Під час доопрацювання законопроекту, як відзначили в департаменті, було внесено низку істотних змін. Зокрема значне підвищення штрафних санкцій за порушення ПДД, запровадження фіксації порушень спеціальними технічними засобами, які працюють в автоматичному режимі, із функціями фото- та кінозйомки. Пропонувалося також значно підвищити відповідальність водіїв, які керують транспортними засобами у стані алкогольного сп’яніння, а саме, окрім позбавлення права керування транспортними засобами, застосовувати ще й громадські роботи, адміністративний арешт, вилучення транспортного засобу.
Департамент ДАІ звертається до українських парламентаріїв із проханням знайти можливість повернутися до розгляду цього законопроекту і прийняти його найближчим часом. «Це єдиний шлях наведення ладу на наших дорогах, вкритих кров’ю безневинних жертв і сльозами горя та розпачу наших громадян», — вважають у ДАІ.
Зрештою, в багатьох громадян, які не пов’язані з ДАІ, склалося враження, що єдиний шлях наведення ладу на дорогах передбачає насамперед руйнування злочинної «піраміди». Відповідно до якої кожен даїшник передає нагору — своєму начальству — певну суму, «зароблену» в «полі». Але про це в законопроекті, який так гаряче лобіює ДАІ, звичайно, не йдеться.