Міністерство внутрішніх справ має намір запровадити підписання соціально-професійних контрактів зі своїми співробітниками. Про це повідомив заступник міністра внутрішніх справ Олександр Фокін на круглому столі з питань соціального фінансування працівників міліції. За словами заступника міністра, нині розробляється концепція таких контрактів, повідомило агентство «Українські Новини». Мета підписання контракту — краще забезпечення співробітників міліції.
За словами Фокіна, контракти планується укладати на 20 років.
«Щоб людина, відслуживши чесно 20 років, не пішла на пенсію голою-босою», — сказав Фокін. За його словами, контракт передбачатиме три складові: створення банку службового житла МВС, можливість отримання накопичувального страхування співробітниками міліції, гарантування місць державної форми навчання в системі освіти МВС.
Фокін повідомив, що нині у черзі на отримання службової квартири стоять 18 тисяч міліціонерів, 5 тисяч із них чекають квартири понад 10 років. Він зазначив, що, підписавши соціальний контракт, співробітники міліції зможуть отримати житло за кредит, який за них виплачуватиме міністерство.
Якщо співробітник міліції звільниться, прослуживши понад 10 років, то він зможе викупити ту частину житла, за яку раніше платила держава. Якщо ж співробітник міліції розірве контракт, прослуживши менше 10 років, то жодні гарантії не передбачаються.
При порушенні статуту та скоєнні службових злочинів контракти розриватимуться автоматично.
На думку Фокіна, такі контракти сприятимуть боротьбі з корупцією, оскільки міліціонерам буде економічно невигідно порушувати закон. Фокін зазначив, що з допомогою держбюджету вдасться профінансувати такий проект максимум до 10%. Тому він від імені МВС закликав представників бізнесу та банківських структур посприяти економічному забезпеченню цих контрактів.
Як відомо, міністр внутрішніх справ Юрій Луценко має намір подати до Верховної Ради законопроект про зміни в Закон «Про міліцію».
І ще один варіант вирішення житлової проблеми міліціонерів. У прямому ефірі полтавської телекомпанії «Лтава» Юрій Луценко заявив, що вважає за доцільне набирати в сільські дільничні місцевих жителів, які забезпечені житлом. «Я думаю, потрібно знаходити дільничного, який живе в цьому селі, який має своє житло, своє коріння, можливо, навіть традиції служби в міліції, і робити з нього професійного дільничного», — заявив Ю.Луценко, відповідаючи на запитання журналістів щодо перспективи інституту шерифів.
Міністр вважає, що побудувати так звані «будиночки шерифів» у кожному з 30 тисяч сіл неможливо.
Відповідаючи на запитання про можливості кар’єрного зростання і пільг для дільничних, Ю.Луценко сказав, що у співробітників міліції такого рівня з’явиться можливість дослужитися до майора, а пільги надаватимуться в тому обсязі, в якому дозволить державний бюджет. Водночас він підкреслив, що форма дільничним видаватиметься за рахунок держави.
Упродовж літа поточного року дільничні зможуть набрати собі в селах позаштатних помічників, повідомив міністр. За його словами, вони діятимуть у рамках закону про громадські формування допомоги міліції. Ю.Луценко заявив, що спочатку вони отримуватимуть преміальні за розкриті злочини, а з наступного року він планує звернутися до голів обласних державних адміністрацій із проханням передбачити в регіональних бюджетах кошти для виплати заробітної плати помічникам дільничних у розмірі 100—150 грн.