Сесія Полтавської облради в середу відхилила протест прокурора Полтавської області Віктора Войцишена на рішення позачергової четвертої сесії 15 вересня 2006 року «Про внесення змін до структури виконавчого апарату обласної ради», яким у штатний розклад облради було введено посаду ще одного заступника.
Підгрунтя вересневого рішення — щось на кшталт мирного договору після затяжної війни. Невдовзі після весняних виборів, коли склад облради було сформовано за партійними списками, депутати-регіонали, будучи в меншості (20 депутатів із 90) не погодилися з вибором помаранчевої коаліції — обранням на посаду голови обласної ради представника БЮТ Володимира Марченка.
Районний суд скасував рішення сесії облради про обрання В.Марченка та його заступника Петра Ворони у зв’язку з порушенням регламенту облради. Помаранчева більшість в облраді повторно обрала Марченка та Ворону. «Регіонали», які не приховували, що хочуть бачити в кріслі першої особи облради лідера своєї фракції Олександра Удовиченка, домоглися не лише повторного судового вердикту стосовно Марченка, а й його добровільної відставки. Злі язики кажуть, що Марченко тривіально сторгувався з Удовиченком, причому називають конкретну суму в «зелених». Певне, настрахали тим, що коли не піде добровільно, то залишиться рядовим депутатом. На самій сесії 15 вересня, коли Марченко подав у відставку, депутат фракції БЮТ Дмитро Христов публічно звинуватив Володимира Марченка у зраді інтересів партії.
Удовиченко ж стосовно екс-голови вчинив по-джентльменськи, пообіцявши Марченку крісло заступника. Але оскільки в штатному розкладі облради передбачений лише один заступник, 15 вересня сесія й внесла відповідні зміни до структури облради. А незабаром прокурор області вніс протест на це рішення сесії облради.
Після пертурбацій на облрадівському олімпі з’ясувалося, що судові рішення — повна фікція, яка не грунтується на жодному законі, а Марченка просто взяли «на понт». Полтавський губернатор Валерій Асадчев цілий місяць із обуренням казав про це на всіх прес-конференціях, докоряючи бютівцю Марченку в поспішній згідливості.
Коментуючи відхилення депутатським корпусом облради протесту прокурора, начальник відділу із захисту майнових та інших особистісних прав і свобод громадян і інтересів держави прокуратури Полтавської області Світлана Глушко сказала, що вона ще не знає, чи має намір прокурор Віктор Войцишен оспорювати рішення сесії в суді. В Україні непоодинокі випадки, коли обласні ради розширюють штатний розклад, зокрема вводять додатково посади заступників. Прокуратура вважає, що це — пряме порушення ст.56 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні». Водночас Світлана Глушко не приховувала, що заперечення юридичної служби Полтавської облради на користь правомірності запровадження посади ще одного заступника аргументовані. Зокрема є посилання на п.4 ч.1 ст.43 вищезгаданого закону, в якому сказано, що виключно на пленарних засіданнях районної, обласної ради вирішується питання про затвердження, за пропозицією голови, структури, чисельності виконавчого апарату ради і витрат на його утримання.
Прокуратура області проаналізує правозастосовчу практику Верховного суду України щодо такої категорії справ (у деяких областях прокурори після відхилення своїх протестів радами подали позови до суду), порадиться з Генеральною прокуратурою, а тільки потім прийме остаточне рішення, чи оспорювати демарш Полтавської облради в суді.