Суддя Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ М.Наумчук, розглянувши касаційну скаргу відповідача - Департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради, який є органом влади, на рішення Соснівського районного суду м. Черкаси від 9 липня 2012 року та рішення Апеляційного суду Черкаської області від 20 серпня 2012 року, постановив дві прямо протилежні за змістом і юридичними наслідками ухвали, які датовані одним днем - 3 вересня 2012 року: ухвалу про відмову у відкритті касаційного провадження та ухвалу про відкриття касаційного провадження. При цьому обидві ухвали, які постановлені суддею в одній й тій самій справі за результатами розгляду касаційної скарги однієї й тієї ж самої особи на одні й ті ж самі судові рішення, по-різному вмотивовані й мають прямо протилежні юридичні наслідки. Ці ухвали було розміщено в Єдиному державному реєстрі судових рішень зі значними часовим інтервалом: спочатку, у вересні нинішнього року, на офіційному сайті судових рішень з’явилася ухвала про відмову у відкритті касаційного провадження, а пізніше, у жовтні, - ухвала про відкриття касаційного провадження, котру також було надіслано особам - учасникам справи.
Окрім того, 24 вересня 2012 року суддя М.Наумчук, розглянувши касаційну скаргу позивача - А.Артемишин на вищезазначені рішення суду першої інстанції та суду апеляційної інстанції, яка надійшла до касаційного суду після 3 вересня 2012 року, постановив ухвалу про відкриття касаційного провадження у справі за касаційною скаргою позивачки, що означає розгляд касаційних скарг сторін на одні й ті ж самі рішення в різних провадженнях, а отже суперечить вимогам законодавства України. Відповідно до постанови №10 пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 14 червня 2012 року «Про судову практику розгляду цивільних справ у касаційному порядку», у разі оскарження судового рішення кількома особами у встановленому ЦПК порядку суд касаційної інстанції відкриває касаційне провадження у справі за всіма скаргами, якщо вони відповідають вимогам ЦПК, і розглядає їх в одному касаційному провадженні. При цьому якщо надійшла касаційна скарга, що відповідає вимогам ЦПК, на судове рішення, стосовно якого вже відкрито касаційне провадження, вона приймається до спільного розгляду з раніше поданою касаційною скаргою, про що постановляється ухвала.
Вищеописана ситуація не тільки свідчить про порушення суддею законодавства України, а й підриває авторитет судових органів на найвищому рівні і довіру до них, посилює зневіру у вітчизняному правосудді, а також порушує право особи на справедливий суд. За таких умов результати розгляду вищевказаної справи у касаційному суді неважко передбачити.