UA / RU
Підтримати ZN.ua

П.ЛАЗАРЕНКУ «СВІТИТЬ» 400 РОКІВ В’ЯЗНИЦІ

П.Лазаренку пред’явлено 31 пункт обвинувачення в незаконних фінансових операціях, відмиванні грошей і незаконних переміщеннях фінансових коштів за кордон на загальну суму $114 млн...



П.Лазаренку пред’явлено 31 пункт обвинувачення в незаконних фінансових операціях, відмиванні грошей і незаконних переміщеннях фінансових коштів за кордон на загальну суму $114 млн. Обвинувальний висновок по кримінальній справі екс-прем’єра України Павла Лазаренка, який перебуває в США, передано судді окружного суду Сан-Франциско (Каліфорнія) Мартіну Дженкінзу.

Суд має винести вердикт за цими пунктами (за одним пунктом у змові у відмиванні грошей, за сімома — у відмиванні грошей і за 23-ма пунктами — у переміщенні викраденого майна). У випадку, якщо епізоди, що містяться у справі № 00-CR-284-ALL «США проти Лазаренка», будуть доведені, П.Лазаренко може бути засуджений до 390 років тюремного ув’язнення, повідомляє «Інтерфакс- Україна».

Відповідно до основних епізодів обвинувального вироку, «починаючи від січня 1994 р. по червень 1999 р. Павло Іванович Лазаренко разом із Петром Миколайовичем Кириченком та іншими свідомо і навмисне вступив у змову з метою укладення фінансових угод, які вплинули на міждержавну та зовнішню торгів-лю. Угоди укладалися без дотримання правових норм і зводилися до телеграфних фінансових операцій, незаконної конвертації та отримання коштів, одержаних шахрайським шляхом, порушуючи статті 18 пар. 2143 і 2315 Зводу законів США, здирством, що передбачено ст. 18 пар. 1956 (с)(7)(B)(ii), а також порушенням закону про фінансові угоди — 18 пар. 1343, знаючи про те, що угоди укладалися з метою часткового або повного приховування прибутків від незаконної діяльності».

«Частиною змови було те, що Лазаренко як представник українського уряду займався пошуком фізичних і юридичних осіб, із яких вимагав і отримував плату як умову проведення бізнесу в Україні».

Відповідно до обвинувачення, П.Кириченко мав переводити гроші, покладені на його рахунки, на рахунки П.Лазаренка у Швейцарії. Ці рахунки використовувалися почасти для приховання й визначення природи походження, місцеперебування, джерела, права власності та управління грошима, що виплачувались на користь П.Лазаренка.

Публікуються й номери рахунків у цих банках. «У період від 1994 до 1999 р. П.Кириченко і П.Лазаренко перевели приблизно $114 млн., які Лазаренко отримав на банківські й брокерські рахунки в США для приховання природи походження, місцеперебування, джерела, права власності грошей. Рахунки були розміщені в Commercial Bank of San Francisco, Pacific Bank, Merrill Lynch, Fenner & Smith, West America Bank, Bank of America, Fleet Boston Robertson & Stephens і Hambrecht&Quist.

Газета також публікує перелік «незаконних фінансових угод», вказавши дати, суми і номери рахунків банківських переведень. Як повідомлялося, засідання суду в Сан-Франциско неодноразово переносилося, очікується, що засідання відбудеться в грудні.

П.Лазаренко знаходиться в США з лютого 1999 року. У Швейцарії П.Лазаренко визнаний винним у відмиванні грошей і засуджений Женевським судом до 18 місяців тюремного ув’язнення умовно.

За інформацією Генеральної прокуратури України, правоохоронні органи США прийняли рішення судити П.Лазаренка у своїй країні, після чого вирішуватиметься питання про його екстрадицію в Україну, де проти екс-прем’єра також порушено кримінальну справу.

Раніше посольство США в Україні повідомляло, що максимальне покарання, передбачене законом за кожним пунктом обвинувачення у відмиванні грошей, становить близько 20 років перебування у федеральній в’язниці та $500 тис. штрафу, або подвійну вартість використаних нелегально коштів. Максимальне покарання, передбачене законом за кожним пунктом обвинувачення в переміщенні викраденого майна, становить 10 років перебування у федеральній в’язниці та $250 тис. штрафу відшкодування збитків. Однак, у випадку визнання П.Лазаренка винним, суворість вироку встановлюватиметься судом відповідно до Федеральних правил визначення покарань, які беруть до уваги багато чинників.