UA / RU
Підтримати ZN.ua

ПАРЄ вітає призначення міжнародних експертів у справі Гонгадзе

Призначення експертами у справі про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе міжнародних фахівців, я...

Призначення експертами у справі про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе міжнародних фахівців, які візьмуть участь в комплексній судово-фонографічній експертизі плівок Мельніченко, є важливим досягненням, вважає доповідач Парламентської асамблеї Ради Європи Сабіна Лойтхойссер-Шнарренбергер.

«Той факт, що міжнародних експертів (у повній відповідності до моєї принципової вимоги) нарешті призначено, я вважаю надзвичайно важливим досягненням - чи не єдиним за останній час. Інакше майор Мельниченко відмовився б віддавати свої записи», - наголосила представник ПАРЄ у коментарі «Дзеркалу тижня».

Сабіна Лойтхойссер-Шнарренбергер повідомила, що отримала від генерального прокурора України Олександра Медведько повідомлення про призначення міжнародних експертів. На запитання, яким чином визначалися експерти і чи є впевненість в їх незалежності й компетентності, вона відповіла: «Я нічого не знаю про їх призначення. Думаю, призначав їх сам генеральний прокурор України».

За інформацією «ЗН», двоє з призначених експертів - з Німеччини, один - з Румунії.

Сабіна Лойтхойссер-Шнарренбергер також нагадала, що особисто забезпечила українському слідству можливість залучити іноземних експертів ще два роки тому.

«Я надсилала американським експертам прохання надати допомогу у проведенні експертизи записів та самого записуючого пристрою й отримала позитивну відповідь за два роки до того, як генеральний прокурор України надіслав аналогічний запит», - підкреслила вона.

«Зараз головне - той факт, що всіх норм українського законодавства і принципових вимог із нашого боку (щодо самого факту призначення міжнародних експертів) для експертизи записів Мельниченка дотримано. Ми чекаємо результатів їх експертизи і сподіваємося, що вони допоможуть зрушити розслідування з мертвої точки», - заявила Сабіна Лойтхойссер-Шнарренбергер.

Вона також наголосила, що справа Гонгадзе не може бути інструментом політичної боротьби, відзначивши, що її «вже і так використовували в ході виборчих кампаній 2004-го і 2005 років, в ході помаранчевої революції».

Презентована на січневій сесії ПАСЄ доповідь Сабіни Лойтхойссер-Шнарренбергер також містить твердження, котре не увійшло до прийнятої ПАРЄ резолюції, про те, що «політичне втручання після помаранчевої революції було спрямоване на фокусування суспільної уваги на кримінальному переслідуванні безпосередніх виконавців злочину, із відвертанням уваги від його організаторів та натхненників».

Детальніше читайте в статті Оксани Приходько «Символічний приклад» в свіжому номері «ДТ».